Wydruk pochodzi z serwisu: Oficjalny serwis internetowy Starostwa Powiatowego w Radzyniu Podlaskim - www.powiatradzynski.pl

Ćwiczenie RENEGADE – SAREX 15/II. Zawyją syreny.
Wiadomość dodał: Administrator, 2015-10-13 08:52:54

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Radzyniu Podlaskim informuje, że w dniach 13 -14 października 2015 r. w godz. 8.00 - 16.00 Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych organizuje krajowe ćwiczenie RENEGADE – SAREX 15/II.

Jednym z elementów przedsięwzięcia jest epizod dotyczący naruszenia przestrzeni powietrznej Rzeczpospolitej Polskiej przez statek powietrzny o statusie RENEGADE, stwarzający potencjalne zagrożenie dla ludności cywilnej. W dniu ćwiczenia Ośrodki Dowodzenia i Naprowadzania (ODN) będą emitować sygnały zgodne z trasą przelotu podejrzanego statku.

Podczas ćwiczeń odbędzie się również trening systemu alarmowania i ostrzegania podczas którego uruchomione zostaną syreny alarmowe. Ogłoszenie alarmu (modulowany dźwięk syren w okresie trzech minut), odwołanie alarmu (ciągły dźwięk syren w okresie trzech minut).

Apelujemy do mieszkańców powiatu radzyńskiego o traktowanie nadawanych sygnałów jako ćwiczebne, a nie rzeczywistego zagrożenia - nie podejmować żadnych działań.

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego
w Radzyniu Podlaskim

Wydruk strony: www.powiatradzynski.pl/informacje.php?id=617
Wydrukowano dnia:  23-11-2017r. o godzinie: 00:55. 
©Starostwo Powiatowe w Radzyniu Podlaskim (2007) 21-300 Radzyń Podlaski, Pl. I. Potockiego 1