Wydruk pochodzi z serwisu: Oficjalny serwis internetowy Starostwa Powiatowego w Radzyniu Podlaskim - www.powiatradzynski.pl

Ćwiczenie „ANAKONDA 16” epizod RENEGADE–SAREX 16/I. Zawyją syreny.
Wiadomość dodał: Administrator, 2016-06-06 12:59:07

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Radzyniu Podlaskim informuje, że w dniach 7 -9 czerwca 2016 r. Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych organizuje krajowe ćwiczenie pk. Anakonda 16 w ramach którego odbędą się epizody RENEGADE–SAREX 16/I.

Jednym z elementów przedsięwzięcia będą epizody dotyczące naruszenia przestrzeni powietrznej Rzeczpospolitej Polskiej przez statki powietrzne o statusie RENEGADE, stwarzające potencjalne zagrożenie dla ludności cywilnej.

W dniu ćwiczenia Ośrodki Dowodzenia i Naprowadzania (ODN) będą emitować sygnały zgodne z trasą przelotu podejrzanych statków powietrznych.

Podczas ćwiczeń odbędzie się również trening systemu alarmowania i ostrzegania podczas którego uruchomione zostaną syreny alarmowe. Ogłoszenie alarmu (modulowany dźwięk syren w okresie trzech minut), odwołanie alarmu (ciągły dźwięk syren w okresie trzech minut).


Apelujemy do mieszkańców powiatu radzyńskiego o traktowanie nadawanych sygnałów jako ćwiczebne, a nie rzeczywistego zagrożenia - nie podejmować żadnych działań.

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego
w Radzyniu Podlaskim

Wydruk strony: www.powiatradzynski.pl/informacje.php?id=650
Wydrukowano dnia:  21-11-2017r. o godzinie: 09:22. 
©Starostwo Powiatowe w Radzyniu Podlaskim (2007) 21-300 Radzyń Podlaski, Pl. I. Potockiego 1