Wydruk pochodzi z serwisu: Oficjalny serwis internetowy Starostwa Powiatowego w Radzyniu Podlaskim - www.powiatradzynski.pl

Europejski Tydzień Sportu
Wiadomość dodał: Administrator, 2016-07-21 12:03:48

Jest to ogólnoeuropejska kampania, która ma zachęcić obywateli do aktywnego trybu życia.
Ta inicjatywa Komisji Europejskiej zapoczątkowana została w 2015 r. Koordynatorem działań w Polsce w ramach tego wydarzenia jest Ministerstwo Sportu i Turystyki.
Europejski Tydzień Sportu obchodzony będzie od 10 do 17 września 2016 r. pod hasłem #BeActive (Bądź aktywny).

Foto: 

Aby zachęcić jak najwięcej podmiotów do organizacji wydarzeń w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu 2016 organizatorzy pierwszych 100 wydarzeń zgłoszonych do Ministerstwa Sportu i Turystyki, po wypełnieniu stosownego formularza, otrzymają zestawy gadżetów promocyjnych. Przeprowadzony zostanie również konkurs, którego zwycięzcy otrzymają karty podarunkowe na zakup sprzętu sportowego.

Europejski Tydzień Sportu, który współfinansowany jest  w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+ ma zapoczątkować nowe działania oraz opierać się na już istniejących, udanych przedsięwzięciach o charakterze europejskim, krajowym, regionalnym lub lokalnym.
Dlatego zachęcamy wszystkie podmioty, których statutowymi celami są promocja sportu i aktywności fizycznej bez względu na wiek, pochodzenie lub poziom sprawności oraz pogłębianie wiedzy na temat ich licznych korzyści, do włączenia się w te działania.

Ministerstwo Sportu i Turystyki na swojej stronie internetowej zachęca:

ZAANGAŻUJ SIĘ!

Europejski Tydzień Sportu powstał z myślą o TOBIE!

Nie strać okazji i weź udział w tegorocznej edycji Europejskiego Tygodnia Sportu! Czekają na Ciebie różne niespodzianki i wydarzenia organizowane w całej Polsce.

Myślisz o zorganizowaniu wydarzenia sportowego? Zrób to w terminie od 10 do 17 września i zgłoś się do MSiT, a Twoja impreza będzie częścią ogólnoeuropejskiego projektu! Zarejestrowane wydarzenia wezmą również udział w konkursie

Wydruk strony: www.powiatradzynski.pl/informacje.php?id=655
Wydrukowano dnia:  25-11-2017r. o godzinie: 10:18. 
©Starostwo Powiatowe w Radzyniu Podlaskim (2007) 21-300 Radzyń Podlaski, Pl. I. Potockiego 1