Wydruk pochodzi z serwisu: Oficjalny serwis internetowy Starostwa Powiatowego w Radzyniu Podlaskim - www.powiatradzynski.pl

Skargi na jakość odbioru programu "TVP Info/Lublin"
Wiadomość dodał: Administrator, 2008-05-20 09:37:04

Powiatowy Rzecznik Konsumentów w Radzyniu Podlaskim otrzymywał od pewnego czasu skargi telewidzów na niską jakość odbioru programu "TVP Info/Lublin" w Radzyniu Podlaskim. Dlatego też wystąpił do Prezesa Zarządu TVP z prośbą o wyjaśnienie tej sytuacji. Oto odpowiedź Telewizji Polskiej z dnia 12 maja 2008 r.

Szanowny Panie,

odpowiedzi na Pana pismo z dnia 15 kwietnia 2008 r. w sprawie skarg na niską jakość odbioru programu "TVP Info/Lublin" w Radzyniu Podlaskim uprzejmie informujemy, że Telewizja Polska jest świadoma obszarów braku wystarczającego natężenia pola występujących na terenie całego kraju.

Potwierdzamy, że przyczyną są uwarunkowania czysto techniczne, a nie nieuczciwa konkurencja. Powodem jest brak wolnych zasobów częstotliwości na uruchamianie nowych analogowych emisji telewizyjnych.

Urząd Komunikacji Elektronicznej, chcąc wprowadzić dwa multipleksy w fazie przejściowej cyfryzacji telewizji naziemnej, nie będzie przydzielał istniejących jeszcze rezerw częstotliwości na emisje analogowe. Tym bardziej, że w 2006 roku została uruchomiona nowa emisja ze stacji "Biała Podlaska, ul. Warszawska 125A".

Program "TVP Info" w odpowiednich wersjach regionalnych będzie z pewnością dostępny w pierwszym multipleksie w fazie przejściowej i dzięki temu będzie docierał do widzów z zasięgiem porównywalnym do obecnego zasięgu programu "TVP 1". Wdrażanie procesu przejściowego cyfryzacji może zacząć się już w 2008 lub 2009 roku. Decyzja o uruchomieniu procesu cyfryzacji nie leży po stronie TVP.

Z upoważnienia  Prezesa Zarządu Telewizji Polskiej S.A.
/-/ Jan Polkowski

Wydruk strony: www.powiatradzynski.pl/informacje.php?id=86
Wydrukowano dnia:  25-11-2017r. o godzinie: 04:41. 
©Starostwo Powiatowe w Radzyniu Podlaskim (2007) 21-300 Radzyń Podlaski, Pl. I. Potockiego 1