Internet bez opłat

Kategoria: Projekty UE

2 września 2014 r. Powiat Radzyński otrzymał decyzję Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej pozwalającą na świadczenie usługi dostępu do Internetu bez pobierania opłat.

Przedstawiamy poniżej fragment decyzji opisujący warunki świadczenie tejże usługi:

1. wyrażam zgodę na świadczenie przez powiat radzyński usługi dostępu do Internetu bez pobierania opłat za pomocą 68 urządzeń dostępowych umożliwiających dostęp do sieci Internet, zwanych dalej "hotspotami”, które swoim zasięgiem obejmują miejsca publiczne na terenie powiatu  radzyńskiego oraz potencjalnie 2,78% mieszkańców powiatu radzyńskiego w miejscu ich zamieszkania;
  2. określam zakres, na którym świadczona jest usługa dostępu do Internetu bez pobierania opłat za pomocą hotspotów w następujący sposób:
    a) obszar ,na którym świadczona usługa dostępu do Internetu bez pobierania opłat za pomocą 68 hotspotów, będzie obejmował teren powiatu radzyńskiego promieniu do 100 metrów od lokalizacji wskazanych w Załączniku do niniejszej Decyzji;
    b) funkcjonowanie poszczególnych hotspotów będzie zgodne z warunkami określonymi w Rozporządzeniu Ministra Transportu z dnia 3 lipca 2007 r. w sprawie urządzeń radiowych nadawczych lub nadawczo-odbiorczych, które  mogą być używane bez pozwolenia radiowego.
    c) maksymalna przepływność łączy, dla wysyłania jak i odbierania danychnie może być wyższa niż 512 kbit/s;
    d) łączny czas trwania połączenie nie może być dłuższy niż 45 minut w trakcie pojedynczej sesji, przy czym przerwa pomiędzy sesjami nie może być krótsza niż 15 minut, ograniczenie połączenia dotyczyć będzie:
    -    urządzenia końcowego lub
    -    użytkownika, jeżeli będzie on rejestrowany.

W celu uzyskania szczegółowych informacji  o dostępie do Internetu bez pobierania opłat prosimy o kontakt z  Wydziałem Zarządzania Siecią Internetu Szerokopasmowego Starostwa Powiatowego w Parczewie tel.0-83-355-11-10.
Działania te związane są z realizacją projektu "Regionalna Sieć Szerokopasmowa Lublin północny –wschód”, wykonywanego wspólnie  z Powiatami Parczewskim jako Liderem oraz Bialskim, Radzyńskim i  Lubartowskim jako Partnerami.

J.P