Inauguracja XXXIV Dni Karola Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim

Opublikowane w Powiat wspiera

W ramach tegorocznej edycji Dni Karola Lipińskiego odbyły się trzy koncerty w sali radzyńskiej Oranżerii.

Pierwszy z nich „TANGO COLLAGE” w wykonaniu Kwintetu Tanguillo odbył się 23 września 2017 r. Kwintet Tanguillo to lubelski zespół instrumentalny założony w 2003 roku, występujący w składzie: akordeonistka Elwira Śliwkiewicz-Cisak, pianista Piotr Chilimoniuk, gitarzysta Jakub Niedoborek, skrzypek Dariusz Drzazga i kontrabasista Robert Brzozowski. W programie koncertu znajdą się wspaniałe tanga Astora Piazzolli: Mumuki, Camorra Adios Nonino, Lunfardo, Otoño Porteño, Invierno Porteño, Primavera Porteña, Verano Porteño i Libertango oraz Quinteto nuevo Mikołaja Majkusiaka – utwór napisany na zamówienie Kwintetu Tanguillo.

Drugi koncert odbył się 7 października 2017 r. w wykonaniu Janusza Wawrowskiego – skrzypce i Grzegorza Skrobińskiego – fortepian. W programie wykonano utwory największych kompozytorów: Ignacy Jan Paderewski, Sonata a-moll na skrzypce i fortepian, Claude Debussy, Sonata g-moll, Pablo Sarasate, Zapateado, Henryk Wieniawski, Scherzo-Tarantella i Manuel Ponce, Estrellita.

28 października 2017 r. miał miejsce ostatni koncert w wykonaniu jednego z najbardziej obiecujących polskich pianistów młodego pokolenia Michała Szymanowskiego. W programie zaprezentowano utwory Fryderyka Chopina: Mazurki op. 17, Ballada f-moll op. 52, Walc As-dur op. 34 nr 1, Sonata h moll op. 58.

Organizatorem festiwalu było Radzyńskie Towarzystwo Muzyczne im. Karola Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim przy współpracy z Radzyńskim Ośrodkiem Kultury. Kierownictwo organizacyjne – prezes RTM Agnieszka Jeż.

Sponsorem strategicznym jest niezmiennie od wielu lat Spółdzielcza Mleczarnia „Spomlek”. Ponadto wspierają nas jednostki samorządu terytorialnego: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego, Powiat Radzyński i Burmistrz Radzynia Podlaskiego.

Powiat wspierał XXXIV Dni Karola Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim kwotą 10 000 zł.

Ostatnio modyfikowany czwartek, 13 sierpień 2020 09:20