Zawiadomienie o sesji Rady Powiatu

Opublikowane w Ogłoszenia/Komunikaty

Informuję, że sesja Nr XXXIX  Rady Powiatu w Radzyniu Podlaskim odbędzie się 29  marca 2018 roku o godz. 1400 w sali konferencyjnej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej ul. Pomiarowa 1 w Radzyniu Podlaskim.

Porządek obrad

1. Otwarcie sesji.
    -  stwierdzenie quorum,
    - ustalenie porządku obrad,
    - przyjęcie protokołów:
  • Nr XXXVII/2018 z dnia 25 stycznia 2018 roku
  • Nr XXXVIII/2018 z dnia 28 lutego 2018 roku
  • Interpelacje i zapytania.
  • Informacja o pracy Zarządu Powiatu w okresie pomiędzy sesjami.
  • Podsumowanie współzawodnictwa sportowego szkół z terenu powiatu radzyńskiego w roku szkolnym 2016/2017
  • Sprawozdanie z działalności Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w 2017 roku.
  • Informacja z wysokości średnich wynagrodzeń nauczycieli w 2017 roku na poszczególnych stopniach awansu zawodowego, zatrudnionych w szkołach i placówkach prowadzonych przez Powiat Radzyński.
  • Podjęcie uchwał:
    a) w sprawie zatwierdzenia planów pracy Komisji Stałych Rady Powiatu w Radzyniu Podlaskim na 2018 rok,
    b) w sprawie trybu udzielania i rozliczania dotacji dla niepublicznych podmiotów oświatowych oraz trybu przeprowadzania kontroli prawidłowości ich pobrania i wykorzystania.
    c) w sprawie wyrażania zgody na dokonanie darowizny na rzecz Skarbu Państwa Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Radzyniu Podlaskim, niezabudowanej nieruchomości składającej się z działki gruntu oznaczonej numerem ewidencyjnym 140/16 o pow. 0,0742 ha położonej w Radzyniu Podlaskim, obręb 0001 Radzyń Miasto.
    d) w sprawie przyjęcia Powiatowego Programu Rozwoju Pieczy Zastępczej w Powiecie Radzyńskim na lata 2018-2020.
    e) w sprawie zatwierdzenia zadań i wysokości środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnoprawnych przeznaczonych na ich realizację w 2018 roku.
    f) zmieniająca uchwałę w sprawie przyjęcia Powiatowego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie i Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie w Powiecie Radzyńskim na lata 2015-2025.
    g) w sprawie zmiany w uchwale budżetowej Powiatu na 2018 rok.
    h) w sprawie zmian w wieloletniej prognozie finansowej.
  • Odpowiedzi na interpelacje i zapytania.
  • Wolne wnioski.
  • Zamknięcie obrad.
  • Przewodniczący Rady Powiatu
    /-/  Marek Wołosowicz