Nabór wniosków do programu „Działaj Lokalnie”

Logotyp "Działaj lokalnie" Logotyp "Działaj lokalnie"
Opublikowane w Wiadomości

Ośrodek Działaj Lokalnie w Powiecie Radzyńskim – Fundacja Akcja Działa we współpracy z Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności, Akademią Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Powiatem Radzyńskim serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w X Edycji Programu „Działaj Lokalnie”!!!

Jakie projekty będziemy wspierać?

W X edycji Programu „Działaj Lokalnie” wspierane będą projekty, które inicjują współpracę mieszkańców na rzecz dobra wspólnego i które służą poprawie jakości życia. Program jest prowadzony z myślą o organizacjach pozarządowych oraz grupach nieformalnych, które podejmują wspólny wysiłek, aby w ich społecznościach żyło się lepiej.
Od wnioskodawców oczekujemy nowych pomysłów, nowych ofert, które mogą być adaptacją działań podejmowanych przez inne środowiska lub zupełnie nową propozycją. Składane do konkursu projekty mogą być też rozwinięciem wcześniej podjętych działań.
W ramach konkursu przewidywane jest przyznanie dotacji na 3-6 miesięczne projekty, które zakładają współdziałanie mieszkańców, dzięki któremu możliwe jest osiąganie celów o charakterze dobra wspólnego. Będą wspierane działania służące całej społeczności.

W konkursie nie będą finansowane działania akcyjne i jednorazowe wydarzenia (trwające krócej niż 3 miesiące).
Do kiedy możesz aplikować i  w jaki sposób?
Nabór wniosków trwa tylko do 10 czerwca 2017 r., aplikujesz wypełniając wniosek w generatorze na stronie: http://system.dzialajlokalnie.pl/

Kto może uzyskać środki?

Do aplikowania o środki zapraszamy organizacje pozarządowe i grupy nieformalne z terenu powiatu radzyńskiego.
Jaka pula środków oraz ile możesz otrzymać na realizację projektu?
Tegoroczna pula środków przeznaczona na dotacje wynosi 29 700,00 zł
Maksymalna kwota pojedynczej dotacji, to 6 000,00 zł

NOWOŚĆ – ścieżka tematyczna!!!

Od bieżącej edycji w ramach konkursu prowadzonego przez Fundację Akcja Działa i w ramach sumy przeznaczonej na dofinansowania, uruchomiona zostaje opcjonalna ścieżka tematyczna pod nazwą „Zielona ścieżka”. Pula środków przeznaczonych na w/w ścieżkę tematyczną wyniesie maksymalnie 10 000,00 zł i może ulec zmniejszeniu. W ramach w/w ścieżki tematycznej realizowane mogą być działania związane z edukacją ekologiczną, ochroną środowiska, promocją zdrowia i zdrowego trybu życia, profilaktyką chorób itp.

Program „Działaj Lokalnie” to już ponad 8 600 zrealizowanych projektów oraz ponad 35 milionów złotych przekazanych przez PAFW w postaci dotacji. Dotychczas dofinansowane inicjatywy opisane są na stronie www.dzialajlokalnie.pl, a także w publikacjach dostępnych tam do pobrania. Część ze zrealizowanych projektów to uniwersalne rozwiązania, które z powodzeniem mogą być zastosowane w każdej polskiej gminie, dlatego gorąco zachęcamy do odwiedzenia strony i zapoznania się z dobrymi praktykami Programu.

Więcej informacji, pełny regulamin konkursu oraz link do generatora wniosków znajdziesz na: www.akcjadziala.pl oraz na naszej stronie facebookowej: https://www.facebook.com/dzialajlokalnieradzyn/
Masz pomysł? Nie zwlekaj! Aplikuj!
Masz pytania? Do Twojej dyspozycji są koordynatorzy „Działaj Lokalnie” w powiecie radzyńskim: Kuba tel. 696079219 i Kuba tel. 606618341.
 Zespół ODL Fundacja Akcja Działa

Ostatnio modyfikowany wtorek, 18 sierpień 2020 10:37