19 luty 2018

28. „ Mega projekt” drogowy

Kategoria: Drogi

Poprawa wewnętrznej spójności komunikacyjnej województwa lubelskiego poprzez budowę i przebudowę dróg powiatowych zwiększających dostępność do dróg krajowych i wojewódzkich – „Mega Projekt” drogowy

Źródło dofinansowania: RPO Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013, Oś priorytetowa V Transportu, Działanie 5.2 Lokalny układ transportowy.

W ramach tego projektu na terenie Powiatu Radzyńskiego realizowane zostały dwa zadania inwestycyjne.

• Przebudowa drogi powiatowej nr 1232L Kąkolewnica Wschodnia-Bereza, odcinek Kąkolewnica Wschodnia-Rudnik-Wygnanka od km 0+100 do km 4+474 o długości 4,475 km” o wartości około 3,5 mln zł

• Przebudowa drogi powiatowej nr 1210L na odcinku Brzostówiec-Paskudy od km 5+550 do km 8+700 o długości 3150 mb” o wartości ponad 3,53 mln zł.

Wykonawcą obu zadań było Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe Międzyrzec Podlaski S.A.

Odbiór dróg nastąpił w dniu 08.11.2010 r.

Zadania te są fragmentem tzw. „Mega projektu” realizowanego wspólnie z piętnastoma innymi powiatami województwa lubelskiego. Wartość zadań inwestycyjnych to kwota około 170 ml mln zł. Liderem całego projektu jest Powiat Lubelski.