BIP

Rozmiar tekstu

Kontrast

09 kwiecień 2020

Program rozwoju i promocji turystyki

Kategoria: Turystyka

15 listopada 2011 r. w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Radzyniu Podlaskim odbyły się warsztaty pt. „Rozwój produktów turystycznych i promocji Radzyńskiej Krainy Serdeczności – jak wspólnie działać i osiągać sukces” oraz konferencja podsumowująca projekt pn. ,,Program rozwoju i promocji turystyki Powiatu Radzyńskiego i Miasta Radzyń Podlaski – opracowanie i promocja markowych produktów turystycznych i kulturowych obszaru”.

Warsztaty dla beneficjentów pośrednich.

W warsztatach uczestniczyło 38 osób, reprezentujących branżę gastronomiczno-hotelową, gospodarstwa agroturystyczne, przedstawiciele instytucji i organizacji działających w obszarze kultury i turystyki.

 

Uczestników powitał Bogdan Sozoniuk, kierownik Wydziału Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Radzyniu Podlaskim, który zaprezentował również ideę „Programu rozwoju i promocji turystyki Powiatu Radzyńskiego i Miasta Radzyń Podlaski – opracowanie i promocja markowych produktów turystycznych i kulturowych obszaru”.

Kolejnym punktem spotkania było wystąpienie Huberta Gonery, dyrektora zarządzającego poznańskiej firmy landbrand, który mówił o wdrożeniu markowych produktów turystycznych, czyli jak pewnie postawić pierwszy krok we wspólnym działaniu. Dyrektor poznańskiej firmy zaprezentował możliwości naszego regionu i jakie działania należy podjąć, aby przyczynić się do rozwoju turystyki w naszym powiecie.

Następnie prowadzący przedstawił cele nadrzędne marki Radzyńska Kraina Serdeczności, co nam daje i dlaczego musi być naszą wspólną wartością.

Konferencja podsumowująca projekt.

Tego samego dnia, o godzinie 14, rozpoczęła się konferencja podsumowująca projekt pn. ,,Program rozwoju i promocji turystyki Powiatu Radzyńskiego i Miasta Radzyń Podlaski – opracowanie i promocja markowych produktów turystycznych i kulturowych obszaru”.

Otworzył ją Lucjan Kotwica – Starosta Radzyński oraz Witold Kowalczyk – Burmistrz Miasta Radzyń Podlaski. Jej uczestnikami byli radni powiatowi i radni miejscy, przedstawicieli gminnych samorządów, dyrektorzy szkół, beneficjenci pośredni - gestorzy branży turystycznej, przedstawiciele stowarzyszeń i instytucji kultury oraz dziennikarze mediów lokalnych.

Efekty trwającego ponad dwa lata projektu przedstawił Bogdan Sozoniuk – kierownik Wydziału Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Radzyniu Podlaskim i Dominika Leszczyńska – koordynator projektu.

W ramach projektu została opracowana Strategia rozwoju i promocji markowych produktów turystycznych i kulturowych Powiatu Radzyńskiego i Miasta Radzyń Podlaski na lata 2010-20120 wraz z Systemem Identyfikacji Wizualnej, wykreowana została marka Radzyńska kraina Serdeczności, powstała strona internetowa (www.krainaserdecznosci.pl). Ponadto opracowane zostały dwa przewodniki typu audio: miejski dla turysty poruszającego się pieszo oraz powiatowy dla zmotoryzowanych, wydano albumową publikację na temat pałacu Potockich w Radzyniu Podlaskim „Radzyń Podlaski. Miasto i rezydencja”, przewodnik „Pamiątkowy diariusz z podróży po Radzyńskiej Krainie Serdeczności”. W ramach projektu zorganizowano imprezę promocyjną obejmującą: plener malarsko-fotograficzny „Serdeczne Inspiracje”, który odbył się w dniach od 20 do 28 lipca 2011 r.; warsztaty fotograficzne „Fotografia czy malarstwo”, które miały miejsce 10 września 2011 r. w Radzyniu Podlaskim oraz piknik historyczny „Sarmackie Serdeczności czyli w gościnie u Pana na Radzyniu”, który przyciągnął około 5 tys. gości. Study-tour dla dziennikarzy zorganizowany 15 października 2011 r. zakończył realizację projektu.

Konferencję zakończyła degustacja tradycyjnych potraw regionalnych z Gminy Kąkolewnica wpisanych na Listę Produktów Regionalnych prowadzoną przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Zobacz również „Informacje podstawowe” o projekcie „Program rozwoju i promocji turystyki Powiatu Radzyńskiego i Miasta Radzyń Podlaski - opracowanie i promocja markowych produktów turystycznych i kulturowych obszaru” (plik pdf.

Warsztaty i konferencja zostały zorganizowane w ramach projektu „Program rozwoju i promocji turystyki Powiatu Radzyńskiego i Miasta Radzyń Podlaski – opracowanie i promocja markowych produktów turystycznych i kulturowych obszaru” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013.

 


Najczęściej czytane

108 tabletów trafiło do gmin Powiatu Radzyńskiego

108 tabletów trafiło do gmin Powiat…

09 Kwi 2020 Wiadomości ze Starostwa

Wesołego Alleluja!

Wesołego Alleluja!

08 Kwi 2020 Wiadomości ze Starostwa

Informacja dla pracodawców, którzy złożyli wniosek o udzielenie niskooprocentowanej pożyczki dla mikroprzedsiębiorców

Informacja dla pracodawców, którzy …

07 Kwi 2020 Ogłoszenia/Komunikaty

Lubelskie.pl

f
f

Nowoczesna edukacja zawodowa w ZSP im. Jana Pawła II w Radzyniu