23 maj 2018

• Telefon: (83) 352 74 12
  • Telefon: (83) 352 88 96
  • Fax: (83) 352 77 85

Do zakresu działania Wydziału Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego należą sprawy:

• Organizowanie i przeprowadzenie poboru do wojska.
  • Rozliczenie finansowe i sprawozdawczość z przeprowadzonego poboru do wojska.
  • Opracowywanie planów oraz organizowanie akcji kurierskiej.
  • Nadzór nad przestrzeganiem tajemnicy państwowej i służbowej.
  • Prowadzenie kancelarii tajnej.
  • Przyjmowanie zgłoszeń o znalezieniu rzeczy zagubionych, przechowywanie tych rzeczy, prowadzenie ewidencji oraz poszukiwanie osób uprawnionych do ich odbioru.
  • Wydawanie pozwoleń na przeprowadzenie zbiórki publicznej, jeżeli ma być przeprowadzona na obszarze powiatu lub jego części obejmującej więcej niż jedną gminę.
  • Ewidencja i sprawowanie nadzoru nad działalnością stowarzyszeń zarejestrowanych w sądzie.
  • Ewidencja stowarzyszeń zwykłych.
  • Rejestracja i prowadzenie ewidencji uczniowskich klubów sportowych.
  • Rejestracja i prowadzenie ewidencji klubów sportowych nie prowadzących działalności gospodarczej.
  • Wydawanie decyzji na sprowadzenie zwłok z zagranicy.
  • Wydawanie zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej przez zagraniczne osoby prawne.
  • Koordynowanie czynności związanych z realizacją ustawy w sprawie kontroli obowiązku zawarcia umowy ubezpieczenia obowiązkowego.
  • Rozpatrywanie wniosków o przyznanie środków finansowych dla repatriantów.
  • Organizacja i realizacja zadań obrony cywilnej oraz jej koordynowanie.
  • Opracowywanie planów działania w zakresie ochrony ludności i obrony cywilnej w powiecie radzyńskim.

Wydział przy znakowaniu spraw używa symbolu „OB”.

Pszczoła to Skarb 2018

21 Maj 2018 Powiat wspiera

Obowiązek zgłoszenia przez rolnika …

21 Maj 2018 Ogłoszenia/Komunikaty