07 grudzień 2019

W Starostwie Powiatowym pracujemy w sobotę 14 XII a 27 XII  (piątek) urząd będzie nieczynny.

Przeczytaj Zarządzenie Starosty Radzyńskiego dotyczące odpracowania dnia 27 grudnia 2019 r.

Od 1 stycznia 2020 Starosta będzie zobowiązany do nałożenia kary administracyjnej w wysokości od 200 do 1 000 zł na właścicieli, którzy nie zgłoszą się do Wydziału Komunikacji w celu zarejestrowania pojazdu lub zgłoszenia jego zbycia.

Przepisy ustawy Prawo o ruchu drogowym nakładają na nabywców i zbywających pojazdy obowiązek zgłoszenia tego faktu we właściwym ze względu na miejsce zamieszkania Wydziale Komunikacji w terminie 30 dni licząc od dnia zakupu lub ich sprzedaży.
Obecnie nie wywiązanie się z powyższego nie rodzi żadnych konsekwencji, stąd niektórzy właściciele pojazdów nie wywiązują się z tego obowiązku.
Niedługo sytuacja ta ulegnie zmianie!
Od 1 stycznia 2020 r. wchodzą w życie przepisy wprowadzające kary pieniężne za nieprzerejestrowanie pojazdu. W tym dniu zaczyna obowiązywać 30 dniowy termin na załatwienie formalności z tym związanych.

Kary będą nakładane na osoby, które kupią samochód sprowadzony z zagranicy i do tej pory niezarejestrowany, nabywców pojazdów już zarejestrowanych w Polsce oraz właścicieli sprzedających swoje pojazdy.

Kary będą nakładane w drodze decyzji administracyjnych, wpłacane będą na konto powiatu a w przypadku ich nieuiszczenia, sprawa będzie kierowana do egzekucji w trybie administracyjnym tj. do komorników działających przy urzędach celno-skarbowych.

Wydział Komunikacji/Starostwo Powiatowe w Radzyniu Podlaskim

Do 9 grudnia br. do godz. 15.59 można składać wnioski o dotacje z programu "Niepodległa" na dofinansowanie wydarzeń w 2020 roku.
O dotacje mogą się ubiegać samorządowe instytucje kultury i organizacje pozarządowe.

Środki z Programu Dotacyjnego "Niepodległa" są przeznaczone na wydarzenia, które nawiązują do setnej rocznicy odzyskania niepodległości i odbudowy polskiej państwowości, w których istotną rolę odgrywa pamięć regionalna związana z różnymi drogami poszczególnych dzielnic kraju prowadzącymi do niepodległości.

Realizowane w ramach programu zadania powinny wzmacniać poczucie wspólnoty w oparciu o wartości wpisane w polską tradycję państwową i narodową – wolność, solidarność oraz poszanowanie godności i praw człowieka. Budżet programu dotacyjnego „Niepodległa” w 2020 roku wynosi 6 mln zł, a dofinansowanie może wynieść od 10 tys. do 100 tys. złotych.
Poziom dofinansowania nie może przekroczyć 85% całości budżetu zadania.

Termin rozpoczęcia i zakończenia realizacji zadania: od 1 lutego do 20 listopada 2020 r.

Wnioski należy składać poprzez formularz w systemie Witkac.pl.

Biuro Programu "Niepodległa"

Konkurs FIO 2020

W związku ze zbliżającym się terminem ogłoszenia konkursu FIO 2020 w dniu 11.12.2019 r. w „Sali Błękitnej” Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie przy ul. Spokojnej 4, odbędzie się spotkanie dla organizacji pozarządowych uprawnionych do ubiegania się o dotację na projekty społeczne w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich edycja 2020, priorytet 2-4.
Spotkanie rozpocznie się o godzinie 11.00. Udział w spotkaniu nie wymaga rejestracji.

W trakcie spotkania przedstawiciele NIW-CRSO omówią założenia regulaminu konkursu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich (FIO) na rok 2020, przedstawią informacje o Programie Rozwoju Organizacji Obywatelskich (PROO) oraz odpowiedzą na pytania organizacji, związane z możliwością otrzymania dofinansowania.

Do udziału w spotkaniu zachęcamy stowarzyszenia, fundacje i koła gospodyń wiejskich z terenu Powiatu Radzyńskiego zainteresowane uzyskaniem środków finansowych z Programu FIO na realizację inicjatyw lokalnych w 2020 r.

27 XII dzień wolny w Starostwie

03 Gru 2019 Ogłoszenia/Komunikaty

Uwaga! Będzie kara za nieprzerejest…

03 Gru 2019 Wiadomości ze Starostwa