23 styczeń 2019

Olimpijski sukces ucznia I LO

Opublikowane w Oświata
(0 votes)

Jakub Płecha – uczeń klasy drugiej dziennikarsko – prawniczej w I Liceum Ogólnokształcącym w Radzyniu Podlaskim – został laureatem Olimpiady Wiedzy o Mediach i zdobył tym samym indeks na kierunek dziennikarski na wybranej uczelni w Polsce.
Etap centralny IV edycji Olimpiady Wiedzy o Mediach odbył się w dniach 16 -17 marca 2018 r. na Uniwersytecie Warszawskim.
Nauczycielem Jakuba jest Pani Izabela Świć.

Obecnie Jakub jest redaktorem naczelnym  szkolnej gazetki „bezMyślnik”, do której w ubiegłym roku szkolnym napisał pracę pt. „Jednorazowy Australijczyk”. Artykuł ten zajął II miejsce w Polsce w konkursie „Potęga Prasy” a Jakub został nagrodzony udziałem w obozie dziennikarskim w Rewalu nad Morzem Bałtyckim. Prowadzi również audycje radiowe na antenie internetowego RADYO, którego jest pomysłodawcą. Jako aktor Teatru Szkolnego I LO zagrał niezapomniane role w sztukach „Oświadczyny” i „Wizyta starszej Pani”.

Cieszymy się z sukcesu Jakuba i serdecznie gratulujemy Jemu , Jego Rodzicom i Jego Nauczycielce – Pani Izabeli Świć.

Ewa Grodzka, Dyrektor I LO

Akcja pobierania krwi w Radzyniu Podlaskim

Akcja pobierania krwi w Radzyniu Po…

22 Sty 2019 Ogłoszenia/Komunikaty