22 luty 2020

Akcja poszukiwania padłych dzików

Opublikowane w Ogłoszenia/Komunikaty

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Radzyniu Podlaskim informuje, że w dniu 28 marca 2018 r. (środa) na terenie powiatu radzyńskiego odbędzie się akcja przeszukiwania lasów, której celem będzie poszukiwanie i zgłoszenie do badań padłych dzików.  Na terenie gminy Wohyń przeszukiwany będzie las należący do Leśnictwa Planta  (lewa strona od drogi krajowej K63 i miejscowości Gradowiec w kierunku północnym do miejscowości Ossowa).

W akcję zaangażowali się Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Radzyniu Podlaskim i Nadleśnictwo Radzyń Podlaski. Przeszukiwane będzie ok. 550 ha lasu przy udziale strażaków ochotników z gminy Wohyń, pracowników Nadleśnictwa Radzyń i Międzyrzec oraz innych służb. Akcja została zorganizowana w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się afrykańskiego pomoru świń (ASF).

W związku z działaniami możliwe jest nagłe wbieganie zwierząt na drogi. Kierowcy poruszający się po drogach w wyznaczonym rejonie powinni zachować szczególną ostrożność w czasie jazdy.

Plan rejonu przeszukiwań (plik pdf).

Ostatnio modyfikowany czwartek, 22 marzec 2018 10:49

Rozstrzygnięcie konkursów na realiz…

21 Lut 2020 Ogłoszenia/Komunikaty

Już niedługo IX Międzynarodowy - XIX Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt i Chłopców