Współzawodnictwo sportowe szkół powiatu radzyńskiego 2016/17

Zdjęcie z podsumowania Współzawodnictwa sportowego szkół powiatu radzyńskiego 2016/17 Zdjęcie z podsumowania Współzawodnictwa sportowego szkół powiatu radzyńskiego 2016/17
Opublikowane w Powiat wspiera

W dniu 29 marca 2018 r. podczas sesji Rady Powiatu, sekretarz Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego Pan Marek Frączek podsumował rywalizację szkół powiatu radzyńskiego za rok szkolny 2016/17. Najlepsze szkoły Zarząd Powiatu uhonorował pamiątkowymi pucharami.

Wyniki klasyfikacji końcowej:

Kategoria - IGRZYSKA
1. SP w Komarówce
2. SP w Czemiernikach
3. SP w Suchowoli

Kategoria - GIMNAZJADA
1. PG w Kąkolewnicy
2. PG Nr 2 w Radzyniu Podlaskim
3. PG w Borkach

Kategoria - LICEALIADA
1. ZSP w Radzyniu Podlaskim
2. I LO w Radzyniu Podlaskim
3. LO w Komarówce Podlaskiej

Puchary w kategorii LICEALIADA wręczyli Starosta Pan Lucjan Kotwica oraz Wicestarosta Pan Jan Gil. Pierwszą nagrodę odebrała Pani Grażyna Dzida - Dyrektor ZSP im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim , drugą nagrodę Pani Ewa Grodzka - Dyrektor I LO w Radzyniu Podlaskim, trzecia nagroda została wręczona na ręce Pani Bożeny Kuzawińskiej - Dyrektora ZSS w Komarówce Podlaskiej.

W kategorii GIMNAZJADA puchary wręczył Przewodniczący Rady Powiatu Pan Marek Wołosowicz. Nagrodę za pierwsze miejsce odebrała Pan Cezary Michaluk z Zespołu Oświatowego w Kąkolewnicy, drugą nagrodę Pani Bożena Marcinkowska - Dyrektor Gimnazjum Nr 2 w Radzyniu Podlaskim, trzecią nagrodę Pani Jolanta Guz z ZPO w Borkach.

Kategoria IGRZYSKA puchary wręczyła Przewodnicząca Komisji Spraw Społecznych Pani Anna Mróz. Nagrodę za pierwsze miejsce odebrała Pani Bożena Kuzawińska, drugą nagrodę Pani Edyta Kaznowska z ZS w Czemiernikach oraz trzecią nagrodę Pan Leszek Gumienia z ZS w Suchowoli.

W roku szkolnym 2016/17 Powiatowy Szkolny Związek Sportowy zorganizował 59 Mistrzostw Powiatu w ramach IGRZYSK, GIMNAZJADY i LICEALIADY w ośmiu dyscyplinach sportowych (pływanie, tenis stołowy, koszykówka, piłka siatkowa, piłka ręczna, piłka nożna, lekka atletyka, strzelectwo sportowe). Uczestniczyło w nich ponad 1200 uczniów z 20 szkół podstawowych, 14 gimnazjalnych i 4 szkół ponadgimnazjalnych z naszego powiatu.

Mistrzostwa powiatu odbyły się dzięki pomocy Zarządu Powiatu, który ufundował puchary, medale, dyplomy na kwotę 6000 zł oraz na społecznej pracy  nauczycieli wychowania fizycznego - organizatorów zawodów. Zawody przeprowadzono na obiektach sportowych nieodpłatnie udostępnionych przez dyrektorów szkół.

Zdjęcia: Tomasz Zarzycki/Starostwo Powiatowe

Ostatnio modyfikowany wtorek, 18 sierpień 2020 10:52

„Co żyje i hasa na polach i w lasach Ziemi Lubelskiej”
Dzień Otwarty w technikum im. Wincentego Witosa w Woli Osowińskiej