20 luty 2019

Obowiązek zgłoszenia przez rolnika do ubezpieczeń w KRUS pomocników, z którymi rolnik zawarł umowę o pomocy przy zbiorach

Opublikowane w Ogłoszenia/Komunikaty
(0 votes)

Ważne dla rolników zawierających z pomocnikami umowy o pomocy przy zbiorach chmielu, owoców i warzyw, tytoniu, ziół i roślin zielarskich.

Rolnik jest zobowiązany zgłosić pomocnika do ubezpieczeń w KRUS w ciągu 7 dni od dnia zawarcia umowy przy zbiorach, lecz nie później niż przed upływem okresu, na który zawarta została ta umowa na formularzu zgłoszeniowym. Obowiązek ten wprowadziły  od dnia 18 maja 2018 r. znowelizowane przepisy w zakresie ubezpieczenia społecznego rolników oraz ubezpieczenia zdrowotnego.

Więcej informacji oraz formularze są dostępne na stronie internetowej Kasy i w każdej jednostce organizacyjnej Kasy.

Ostatnio modyfikowany poniedziałek, 21 maj 2018 07:12

Kwalifikacja wojskowa