18 czerwiec 2018

Umowa na budowę warsztatów podpisana

Opublikowane w Oświata
(0 votes)

25 maja 2018 r. została podpisana umowa pomiędzy  Powiatem Radzyńskim a firmą budowlaną Budmar Marek Szczepaniuk z Radzynia Podlaskiego. Umowa dotyczy budowy budynków warsztatów kształcenia praktycznego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Radzyniu Podlaskim. Kwota kontraktu  to ponad 7,7 mln zł. Inwestycja ta realizowana jest przez Powiat Radzyński w ramach projektu Dostosowanie profilu szkolnictwa ponadgimnazjalnego do potrzeb rynku pracy poprzez  budowę nowego obiektu służącego praktycznej  nauce zawodu przy istniejącym budynku Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Radzyniu Podlaskim – Etap I oraz zakup wyposażenia warsztatów i pracowni kształcenia zawodowego”.

Projekt ten jest dofinansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020, Osi priorytetowej 13 Infrastruktura Społeczna, Działanie 13.6 Infrastruktura kształcenia zawodowego i ustawicznego. Całkowite wydatki kwalifikowane wynoszą 5,4 mln zł. z czego kwota dofinansowania  to 2.999.700,00 zł

W ramach przedsięwzięcia zostanie wybudowany budynek warsztatów kształcenia praktycznego wraz z łącznikiem przy istniejącym budynku Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych, parking, zbiornik otwarty odparowujący, instalacja wewnętrzna i zewnętrzna wod-kan, instalacja gazowa i elektryczna, oświetlenie i ogrodzenie terenu.

W I etapie realizacji projektu powstaną niezbędne pomieszczenia techniczne, rozdzielnia elektryczna, węzły sanitarne, pracownie komputerowe oraz pracownie kształcenia praktycznego takie jak: murarsko-tynkarska, pracownia stolarska, pracownie obróbki mechanicznej, elektrotechniki, elektromechaniki, metrologii i automatyki.

Powierzchnia użytkowa budynku wynosi: 2606,68 m2 .

Planowane zakończenie prac budowlanych to sierpień 2019 r.

fot. Agata Pasek, Starostwo Powiatowe w Radzyniu Podlaskim

Trwa nabór wniosków w X edycji Działaj Lokalnie 2018
Piknik rodzinny Naturalnie zdrowi! Zapraszamy 24 czerwca.

Piknik rodzinny Naturalnie zdrowi! …

14 Cze 2018 Wiadomości ze Starostwa