Wygodniej, szybciej, bezpieczniej

Opublikowane w Ogłoszenia/Komunikaty
Czytaj 1998 wyświetlono

W dniu 17.07.2018 r. w Lublinie została podpisana umowa pomiędzy Samorządem Województwa Lubelskiego a Powiatem Lubelskim. Umowa dotyczy dofinansowania projektu,, Wygodniej, szybciej, bezpieczniej poprawa spójności komunikacyjnej województwa lubelskiego poprzez budowę i przebudowę dróg powiatowych usprawniających dostępność komunikacyjną do regionalnych i subregionalnych centrów rozwoju w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020,Osi priorytetowej 8 Mobilność Regionalna i Ekologiczny Transport, Działania 8.2 Lokalny układ transportowy.

Powiat Lubelski jest liderem tego projektu a jego Partnerami jest 19 powiatów Województwa Lubelskiego. Powiaty te związane są umową o partnerskie dotyczącą wspólnej realizacji tego projektu. Każdy z powiatów będzie realizował inwestycję na wskazanym przez siebie odcinku drogi. W przypadku powiatu radzyńskiego będzie to inwestycja pn:,,Przebudowa drogi powiatowej nr 1218L Borki-Ulan Majorat”.

Szacunkowa wartość robót inwestycji powiatowej to ponad 8,7 mln zł, dofinansowanie zaś to kwota nieco ponad 5 mln zł. W chwili obecnej trwa przygotowanie do ogłoszenia postępowania przetargowego. Rozpoczęcie robót planowane jest na październik tego roku a planowany termin zakończenia inwestycji to sierpień 2019 r. W ramach inwestycji przebudowana zostanie droga o długości 8,788 km na odcinku Borki-Wola Chomejowa. Przebudowa drogi będzie polegała na wykonaniu nowej nawierzchni bitumicznej, wykonaniu poboczy tłuczniowych, poboczy bitumicznych, poboczy z kostki brukowej, zatok autobusowych i postojowych, zjazdów oraz chodnika z kostki brukowej a także oznakowania.

Przebudowywany jest także odcinek drogi od Ulana-Majoratu do Woli Chomejowej. Inwestycja ta pn: "Przebudowa drogi powiatowej nr 1218L Borki - Ulan-Majorat od km 0+000 do km3+801,82" jest dofinansowana z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019. Wartość zadania wynosi ponad 3,6 mln zł, dofinansowanie zaś to kwota ponad 1,8 mln zł. Zakończenie robót planowane jest na koniec lipca br.

Te dwie inwestycje pozwolą na przebudowanie odcinka drogi od Bork do Ulana-Majoratu.

Wartość wszystkich inwestycji drogowych 20 powiatów to kwota ponad 210 mln zł, całkowita wartość dofinansowania to kwota około120 mln zł.

Logotypy

Ostatnio modyfikowany czwartek, 13 sierpień 2020 11:44

Zaproszenie na sesję Rady Powiatu Radzyńskiego - 26 kwietnia 2024

Zaproszenie na sesję Rady Powiatu R…