14 grudzień 2018

Opublikowane w Ogłoszenia/Komunikaty
(0 votes)
Tagged under

Powiatowy Rzecznik Konsumentów w Radzyniu Podlaskim po raz kolejny ostrzega konsumentów, że w dniu 4 października 2018 roku (czwartek) w Radzyńskim Ośrodku Kultury przy ul. Jana Pawła II 4 pod pozorem diagnostyki i innych usług medycznych, może odbywać się marketing i sprzedaż towarów.

Kolportowana w mieście ulotka wykorzystuje typowe chwyty marketingowe, oznajmiając o bardzo szeroko zakrojonych "bezpłatnych badaniach", "obowiązkowej rejestracji", "ofercie Centrum Rehabilitacji Leczniczej", "ograniczonej liczbie badań". Równie typowo nie zawiera żadnych danych organizatora. Należy sądzić, że nie chodzi o podmiot medyczny, gdyż taki nie ukrywa tożsamości i nie prowadzi objazdowej przychodni w miejscu pozbawionym jakiejkolwiek infrastruktury medycznej.

Uczestnik takich spotkań nieświadomie ulega zaplanowanej perswazji. W rezultacie nabywa rzeczy wątpliwej jakości, zazwyczaj za znaczną cenę, często zaciągając na ten cel wieloletnie zobowiązania kredytowe. Nie zawsze potrafi skutecznie odstąpić od umowy i nader często, już po fakcie, uważa, że padł ofiarą oszustwa.
Niestety jeszcze częściej pozostaje utwierdzony w błędnym przekonaniu, że racjonalnie i celowo zainwestował w swoje zdrowie. Dzięki znacznej liczbie skutecznie zmanipulowanych konsumentów opisywana patologia rynkowa może się rozwijać przy poparciu lokalnych władz i lokalnych przedsiębiorców (tradycyjnie oraz intratnie udostępniających na nią swoje lokale), milczeniu duchownych, obojętności działaczy społecznych i animatorów kultury.

Wobec zarysowanej sytuacji, niestety charakterystycznej dla wschodnich obszarów Polski (na zachodzie kraju problem nie ma takiego nasilenia) PRK w Radzyniu Podlaskim apeluje do konsumentów, aby nie uczęszczali na podobne spotkania.

Ostatnio modyfikowany wtorek, 23 październik 2018 07:26

ALERT RCB

13 Gru 2018 Ogłoszenia/Komunikaty

Zaproszenie na sesję Nr III Rady Po…