W harcerskim kręgu historii - Radzyń Podlaski : 550/100

Opublikowane w Powiat wspiera

W dniach 19-20.10. 2018 r. członkowie I Szczepu Harcerskiego „Infinity” im. hm. M. Stagrowskiego w Radzyniu Podlaskim uczestniczyli w biwaku historycznym „550/100” , którego fabuła dotyczyła przypadających w tym roku ważnych wydarzeń harcerskich oraz miejskich.

Program biwaku realizowany był w oparciu o dwa poziomy metodyczne. Podczas dwóch biwakowych dni zuchy  zdobywały sprawność „Szlachcic”. W związku z tym podczas zajęć przygotowały odpowiednie stroje, nauczyły się tańczyć poloneza, poznały historię kilku rodów szlacheckich oraz ich herby, zasady savoir vivre przy stole  oraz odwiedziły rezydencję w Kozłówce.

Tematyka zajęć dla harcerzy dotyczyła 100-letniej historii harcerstwa oraz 550-letniej historii miasta Radzyń Podlaski. W programie znalazły się więc różnorodne formy pracy i zabawy , podczas których można było  uzupełnić swoja wiedzę a także ją sprawdzić. Nagrody indywidualne otrzymali uczestnicy konkursu wiedzy o patronie szczepu hm. Mieczysławie Stagrowskim oraz  patrole , które wykazały się największa aktywnością w grze terenowej o Radzyniu Podlaskim  i  quizie o Niepodległej.

Już po raz kolejny biwak szczepu odbył się w gościnnych progach Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim. Oprócz dzieci i młodzieży z terenu miasta Radzyń Podlaski uczestnikami biwaku były zuchy i harcerze z Woli Osowińskiej, Woli Chomejowej oraz Konstantynowa, łącznie ponad 100 osób.
Program biwaku przygotowali instruktorzy i wędrownicy I Szczepu Harcerskiego „Infinity” w Radzyniu Podlaski.

Biwak był współfinansowany ze środków Powiatu Radzyńskiego w ramach umowy o realizacje zadania publicznego „Radzyń Podlaski : 550/100”.

Anna Zabielska/I Szczep Harcerski "Infinity" im. hm. M. Stagrowskiego

Ostatnio modyfikowany czwartek, 13 sierpień 2020 11:48