Pierwsze  odznaki Znam Miejsca Pamięci Powiatu Radzyńskiego zostały zdobyte

Opublikowane w Wiadomości ze Starostwa

W dniu 14 czerwca 2019 r. Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski wręczył 29 harcerzom I Szczepu Harcerskiego „Infinity” im. hm. M. Stagrowskiego w Radzyniu Podlaskim odznaki Znam Miejsca Pamięci Powiatu Radzyńskiego.
Odznakę ustanowił Zarząd Powiatu w 2018 r.

Przy wręczaniu odznak asystował panu Staroście członek Zespołu Weryfikacyjnego Odznaki pan Tadeusz Pietras, który także pomógł harcerzom w zorganizowaniu wycieczki po miejscach pamięci Powiatu Radzyńskiego.
Harcerze zdobyli odznaki w stopniu brązowym – musieli zgodnie z regulaminem Odznaki odwiedzić (i ten fakt udokumentować) przynajmniej 15 miejsc pamięci znajdujących w 3 różnych miejscowościach powiatu radzyńskiego.

Wręczenie odznak odbyło się podczas apelu podsumowującego rok pracy harcerskiej. Podczas apelu, 19 harcerzy wyróżniających się pracą w roku szkolnym 2018/2019, uhonorowanych zostało szczepowymi odznakami „Mocne ogniwo”. Za szczególne zaangażowanie w pracę na rzecz szczepu i środowiska zostały przyznane nagrody . Otrzymali je: przewodnik Małgorzata Bobruk (SP 1 w Radzyniu Podl.), samarytanka Anna Hołownia (Gimnazjum nr 2 w Radzyniu Podl. ), samarytanka Paulina Piłat (I LO w Radzyniu Podl.), samarytanka Wiktoria Wiszniewska  (I LO W Radzyniu Podl.), Anna Niewęgłowska (ZSP im. Jana Pawła II w Radzyniu Podl.).

Anna Zabielska, fot. Małgorzata Bobruk

Odznaka Znam Miejsca Pamięci (MP) Powiatu Radzyńskiego została ustanowiona przez Zarząd Powiatu w Radzyniu Podlaskim w roku jubileuszu 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Jej celem jest upowszechnienie wśród mieszkańców powiatu oraz turystów wiedzy na temat miejsc w powiecie radzyńskim upamiętniających obiekty, ludzi i wydarzenia, szczególnie związanych z walką o odzyskanie i utrzymanie niepodległości.

Więcej informacji o miejscach pamięci i odznace można znaleźć na stronie krainaserdeczności.pl

Ostatnio modyfikowany czwartek, 13 sierpień 2020 12:11