24 sierpień 2019

Poszukiwanie padłych dzików

Opublikowane w Ogłoszenia/Komunikaty
(0 votes)

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Radzyniu Podlaskim informuje, że w dniach 23.07 – 25.07.2019 r. w godz. 9:30 – 14:00 na terenie gminy Radzyń Podlaski i gminy Borki w powiecie radzyńskim odbędzie się akcja przeszukiwania lasów, której celem będzie odnalezienie i zgłoszenie do badań padłych dzików, pod kątem wirusa ASF.

Akcją przeszukiwań objęty zostanie kompleks leśny Borki oraz Feliksówka.
W akcji będzie uczestniczyć będą przedstawiciele Nadleśnictwa Radzyń Podlaski, Państwowej Straży Rybackiej,  Koła Łowieckiego nr 16 Borki, WP oraz inne służby (łącznie ok. 70 osób). Akcja została zorganizowana w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się afrykańskiego pomoru świń (ASF).

W związku z działaniami możliwe jest nagłe wbieganie zwierząt na drogi. Kierowcy poruszający się po drogach w wyznaczonym rejonie powinni zachować szczególną ostrożność w czasie jazdy.

Dożynki Powiatowo-Gminne

21 Sie 2019 Ogłoszenia/Komunikaty

27 sierpnia sesja Rady Powiatu

21 Sie 2019 Ogłoszenia/Komunikaty