Dożynki Powiatowo-Gminne za nami

Dożynki 2019 Dożynki 2019 fot. Agata Pasek
Opublikowane w Wiadomości ze Starostwa

Tradycyjne polskie jadło, przejażdżki bryczkami, misternie wykonane wieńce, zacni goście i sprzyjająca aura oraz wiele innych atrakcji czekało na uczestników Dożynek Powiatowo-Gminnych w Woli Osowińskiej.

1 września 2019 r. w Woli Osowińskiej (gmina Borki) odbyły się Dożynki Powiatowo- Gminne. Gospodarzami byli Starostowie Pani Sylwia Bąbol i Pan Paweł Mateusiak zaś organizatorami Szczepan Niebrzegowski Starosta Radzyński i Radosław Sałata Wójt Gminy Borki.

Święto Plonów rozpoczęła msza święta, po której dożynkowy korowód przemieścił się przystrojonymi dorożkami i wozami na plac wydarzenia. Następnie, po powitaniu przybyłych gości, odbył się ceremoniał chleba i prezentacje wieńców delegacji gmin Powiatu Radzyńskiego. Część oficjalną otwarcia dożynek zakończyły wystąpienia okolicznościowe zaproszonych gości m.in. Wiceprezesa Rady Ministrów Jacka Sasina, Posłów na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Marcina Duszka i Jana Szewczaka, Senatora Grzegorza Biereckiego, Wicewojewodę Województwa Lubelskiego Roberta Gmituczuka, Marszalka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego.
W części artystycznej wydarzenia wystąpiły dzieci z Gminy Borki oraz zespół Pieśni i Tańca Ulaniacy. Gwiazdą wieczoru był folkowy zespół Rokiczanka. Zabawę dożynkową zapewnił zespół Picasso oraz DJ D-Paul&DJ Luko.
Uczestnicy dożynek mieli możliwość degustacji potraw i przekąsek przygotowanych na stoiskach sołectw gminy Borki, a także zapoznania się z ofertą stoisk instytucji działających na rzecz rolnictwa.
Swoje stoisko prezentował również Powiat Radzyński wraz z Gminą Borki promując Radzyńską Krainę Serdeczności - turystyczną markę powiatu. Pracownicy Starostwa Powiatowego w Radzyniu Podlaskim oraz Urzędu Gminy Borki udzielali informacji o atrakcjach turystycznych znajdujących się na terenie całego powiatu, czyli w Krainie Serdeczności a w szczególności na terenie Gminy Borki i miejscowości Wola Osowińska. Zainteresowani otrzymali materiały promocyjne i informacyjne, a każdy, kto rozwiązał krzyżówkę lub quiz, otrzymał także gadżet promocyjny.

tekst: Agata Pasek, zdjęcia: Paulina Pachała

Ostatnio modyfikowany czwartek, 13 sierpień 2020 12:44

Zaproszenie na sesję Rady Powiatu Radzyńskiego - 26 kwietnia 2024

Zaproszenie na sesję Rady Powiatu R…