06 grudzień 2019

Kolejne drogi powiatowe będą przebudowane

Opublikowane w Wiadomości
(0 votes)

W dniu 26.11.2019 r. Powiat Radzyński podpisał dwie umowy dotyczące przebudowy dróg powiatowych z wykonawcami wyłonionymi w postępowaniu przetargowym.

Inwestycja: „Przebudowa drogi powiatowej nr 1072 L na odcinku Walinna –Kolembrody od km 4+373 do km 8+615” będzie realizowana przez Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych S.A. w Parczewie. Wartość brutto inwestycji to ponad 2,5 mln zł. Dofinansowanie pochodzi z Funduszu Dróg Samorządowych i nie może przekroczyć 70% kosztów kwalifikowanych zadania. Planowane zakończenie inwestycji to 31.07.2020 r. Umowę ze strony powiatu podpisali Szczepan Niebrzegowski Starostwa Radzyński, Michał Zając Wicestarosta Radzyński oraz Marek Blicharz Skarbnik Powiatu, ze strony Wykonawcy umowę podpisał Stanisław Bartnicki Prezes Zarządu.

Druga inwestycja drogowa pn: „Przebudowa drogi powiatowej nr 1253 L na odcinku Niewęgłosz –Czemierniki-Wygnanów od km 0+187 do km 10+412” będzie realizowana przez „Strabag sp. z o.o.”  z siedzibą w Pruszkowie. Wartość brutto tej inwestycji to ponad 11,1 mln zł. Dofinansowanie pochodzi także z Funduszu Dróg Samorządowych z identycznym procentowym udziałem dotacji. Planowane zakończenie inwestycji to 31.08.2020 r. Ze strony powiatu umowę podpisali Szczepan Niebrzegowski Starosta Radzyński, Michał Zając Wicestarosta Radzyński, Marek Blicharz Skarbnik Powiatu, ze strony Wykonawcy umowę podpisał Marcin Zieliński Dyrektor Oddziału w Lublinie. Podczas podpisywani obu umów obecni byli Wicewojewoda Lubelski Robert Gmitruczuk, Ireneusz Demianiuk Wójt Gminy Komarówka Podlaska, Arkadiusz Filipek Wójt Gminy Czemierniki, Mirosław Kułak Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Radzyniu Podlaskim, Stefan Małoszuk Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Radzyniu Podlaskim, oraz Stanisław Orłowski Radny Rady Powiatu w Radzyniu Podlaskim. Przekazanie placów budów dla obu inwestycji planowane jest na początek grudnia br.

Jerzy Popek, Starostwo Powiatowe w Radzyniu Podlaskim

fot. Kamila Dorosz, Starostwo Powiatowe w Radzyniu Podlaskim

Ostatnio modyfikowany środa, 27 listopad 2019 09:46

27 XII dzień wolny w Starostwie