06 grudzień 2019

Uwaga! Będzie kara za nieprzerejestrowanie lub niezgłoszenie sprzedaży auta

Opublikowane w Wiadomości ze Starostwa
(0 votes)

Od 1 stycznia 2020 Starosta będzie zobowiązany do nałożenia kary administracyjnej w wysokości od 200 do 1 000 zł na właścicieli, którzy nie zgłoszą się do Wydziału Komunikacji w celu zarejestrowania pojazdu lub zgłoszenia jego zbycia.

Przepisy ustawy Prawo o ruchu drogowym nakładają na nabywców i zbywających pojazdy obowiązek zgłoszenia tego faktu we właściwym ze względu na miejsce zamieszkania Wydziale Komunikacji w terminie 30 dni licząc od dnia zakupu lub ich sprzedaży.
Obecnie nie wywiązanie się z powyższego nie rodzi żadnych konsekwencji, stąd niektórzy właściciele pojazdów nie wywiązują się z tego obowiązku.
Niedługo sytuacja ta ulegnie zmianie!
Od 1 stycznia 2020 r. wchodzą w życie przepisy wprowadzające kary pieniężne za nieprzerejestrowanie pojazdu. W tym dniu zaczyna obowiązywać 30 dniowy termin na załatwienie formalności z tym związanych.

Kary będą nakładane na osoby, które kupią samochód sprowadzony z zagranicy i do tej pory niezarejestrowany, nabywców pojazdów już zarejestrowanych w Polsce oraz właścicieli sprzedających swoje pojazdy.

Kary będą nakładane w drodze decyzji administracyjnych, wpłacane będą na konto powiatu a w przypadku ich nieuiszczenia, sprawa będzie kierowana do egzekucji w trybie administracyjnym tj. do komorników działających przy urzędach celno-skarbowych.

Wydział Komunikacji/Starostwo Powiatowe w Radzyniu Podlaskim

Ostatnio modyfikowany wtorek, 03 grudzień 2019 11:22

27 XII dzień wolny w Starostwie

03 Gru 2019 Ogłoszenia/Komunikaty