Uwaga! Będzie kara za nieprzerejestrowanie lub niezgłoszenie sprzedaży auta

Opublikowane w Wiadomości ze Starostwa

Od 1 stycznia 2020 Starosta będzie zobowiązany do nałożenia kary administracyjnej w wysokości od 200 do 1 000 zł na właścicieli, którzy nie zgłoszą się do Wydziału Komunikacji w celu zarejestrowania pojazdu lub zgłoszenia jego zbycia.

Przepisy ustawy Prawo o ruchu drogowym nakładają na nabywców i zbywających pojazdy obowiązek zgłoszenia tego faktu we właściwym ze względu na miejsce zamieszkania Wydziale Komunikacji w terminie 30 dni licząc od dnia zakupu lub ich sprzedaży.

Obecnie nie wywiązanie się z powyższego nie rodzi żadnych konsekwencji, stąd niektórzy właściciele pojazdów nie wywiązują się z tego obowiązku.
Niedługo sytuacja ta ulegnie zmianie!
Od 1 stycznia 2020 r. wchodzą w życie przepisy wprowadzające kary pieniężne za nieprzerejestrowanie pojazdu. W tym dniu zaczyna obowiązywać 30 dniowy termin na załatwienie formalności z tym związanych.

Kary będą nakładane na osoby, które kupią samochód sprowadzony z zagranicy i do tej pory niezarejestrowany, nabywców pojazdów już zarejestrowanych w Polsce oraz właścicieli sprzedających swoje pojazdy.

Kary będą nakładane w drodze decyzji administracyjnych, wpłacane będą na konto powiatu a w przypadku ich nieuiszczenia, sprawa będzie kierowana do egzekucji w trybie administracyjnym tj. do komorników działających przy urzędach celno-skarbowych.

Wydział Komunikacji/Starostwo Powiatowe w Radzyniu Podlaskim

Ostatnio modyfikowany środa, 04 marzec 2020 09:56

Zawarcie umów na przebudowę dróg powiatowych w gminie Komarówka Podlaska o łącznej długości ponad 10 kilometrów

Zawarcie umów na przebudowę dróg po…