Pożegnaliśmy śp. Mieczysława Wagnera Radnego Rady Powiatu

Opublikowane w Wiadomości
(1 Głos)

Uroczystości pogrzebowe odbyły się 19 grudnia w kościele Świętej Trójcy w Radzyniu Podlaskim. W imieniu Radnych Rady Powiatu i Członków Zarządu Powiatu w Radzyniu Podlaskim oraz pracowników Starostwa Powiatowego w Radzyniu Podlaskim mowę pogrzebową wygłosił Starosta Radzyński, Pan Szczepan Niebrzegowski.

Mieczysław Wagner (1956 – 2019)

"Wszystko ma swój czas i jest  wyznaczona godzina na wszystkie sprawy pod niebem"

W imieniu władz samorządowych Powiatu Radzyńskiego: Radnych Rady Powiatu i Członków Zarządu Powiatu w Radzyniu Podlaskim oraz własnym, a także pracowników Starostwa Powiatowego w Radzyniu Podlaskim, chcę wyrazić głębokie wyrazy współczucia rodzinie zmarłego śp. Mieczysława Wagnera – Radnego Rady Powiatu w latach 2002-2006 i 2010-2019, a od 2018 roku także Członka Zarządu Powiatu.

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszego przyjaciela, kolegi, zaufanego współpracownika śp. Mieczysława. Każde pożegnanie, a szczególnie to ostatnie skłania do zadumy i refleksji. Niezbadane wyroki Opatrzności sprawiły, że odszedł od nas tak nagle i niespodziewanie.

Wspominamy wszystkie sprawy i działania, które łączyły nas ze śp. Mieczysławem. Było ich bardzo wiele i trudno byłoby je wszystkie wymienić. Pamiętamy go przede wszystkim jako osobę zaangażowaną na rzecz pomocy drugiemu człowiekowi. Jego aktywność w staraniach służących rozwojowi Powiatu Radzyńskiego owocowała wieloletnią pracą w samorządzie lokalnym Powiatu. Jako radny posiadał zawsze swoje zdanie, którego potrafił bronić będąc jednocześnie gotowym do kompromisu i otwartym na argumenty innych, zawsze starał się służyć swoją pomocą tam, gdzie była ona potrzebna. Jego życiowy optymizm, życzliwość i pogoda ducha były dla nas zawsze dobrym przykładem zachowań w sytuacjach trudnych i niejednokrotnie pozwalały znaleźć dobre wyjście z pojawiających się problemów w pracy samorządowej, przywracając właściwe proporcje i podejście w wielu kwestiach.

Będzie nam tego bardzo brakowało. W naszej pamięci, na stałe pozostanie skromny człowiek, pochylający się nad problemami zwykłych ludzi, który z cierpliwością i uwagą potrafił wysłuchać każdego człowieka. W pamięci nas wszystkich, sercach i na kartach historii nie tylko lokalnej społeczności zapisałeś się na zawsze.

Drogi Mieczysławie, Nasz Przyjacielu
Spoczywaj w pokoju!