BIP

Rozmiar tekstu

Kontrast

04 lipiec 2020

Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Radzynia

Opublikowane w Wiadomości
Czytaj 468 wyświetlono
Oceń
(0 Głosy)

W Święto Objawienia Pańskiego po raz 7-my przez centrum Radzynia Podlaskiego przemaszerował Orszak Trzech Króli.

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kościele pw. Świętej Trójcy w Radzyniu Podlaskim. Liturgię sprawował ksiądz kanonik Krzysztof Pawelec wraz z ks. Michałem Goskiem z Sanktuarium Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim – Dziś razem z trzema królami chcemy zatrzymać się przy nowonarodzonym dzieciątku Jezus i złożyć mu hołd naszego serca, dar naszego życia – mówił kaznodzieja.

Po mszy świętej zebrani wierni, wraz z trzema królami na przedzie przemaszerowali do szopki usytuowanej na Placu Potockiego. W drewnianej szopce znajdowała się Maryja, Józef, dzieciątko oraz zwierzęta (osiołek i alpaki). Do wspólnego kolędowania zachęcała schola parafii pw. Trójcy Świętej. Na zakończenie życzenia noworoczne złożyli: Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski, Wójt Gminy Radzyń Podlaski Wiesław Mazurek, Burmistrz Miasta Radzyń Podlaski Jerzy Rębek, Wicewojewoda Lubelski Robert Gmitruczuk oraz Proboszcz Krzysztof Pawelec.

- Trzej królowie przynieśli do Jezusa dzisiaj złoto kadzidło i mirrę, ale czy od nas nowonarodzony Jezus oczekuje złota? Ja myślę, że oczekuje od nas czystych serc, wzajemnej miłości, szacunku i w imieniu Samorządu Powiatu Radzyńskiego z obecnymi tutaj radnymi, wicestarostą Michałem Zającem, członkami zarządu, przewodniczącym Robertem Mazurkiem chciałbym życzyć państwu żebyście zachowali jak najwięcej tego ciepła, tej miłości z tej atmosfery Bożego Narodzenia, by rok 2020 był dla wszystkich państwa, dla Radzynia Podlaskiego i całego Powiatu Radzyńskiego pasmem sukcesów. Byśmy byli dla siebie dobrzy, żebyśmy się wzajemnie szanowali i pamiętali, że tak wiele nas łączy. Łączy nas wspólna wiara, wspólna ojczyzna i ta duża i ta mała. Żebyśmy to, co nas łączy zawsze wyżej traktowali od tego, co nas dzieli. Szczęść Boże na ten nowy rok – mówił Starosta Szczepan Niebrzegowski.

Wydarzenie zakończyło się wspólnym kolędowaniem.

Tekst i zdjęcia: Michał Maliszewski

 

 

Ostatnio modyfikowany środa, 04 marzec 2020 09:54

Najczęściej czytane

Pamięć o pomordowanych harcerzach nie zaniknie
Pomoc dla osób poszkodowanych w wyniku nawałnic

Pomoc dla osób poszkodowanych w wyn…

03 Lip 2020 Ogłoszenia/Komunikaty

Starosta Radzyński wspiera lokalnych producentów. #LubelskiKoszyk

Starosta Radzyński wspiera lokalnyc…

02 Lip 2020 Powiat wspiera

Lubelskie.pl

f
f

Nowoczesna edukacja zawodowa w ZSP im. Jana Pawła II w Radzyniu