21 luty 2020

45-lecie Honorowego Krwiodawstwa w Powiecie Radzyńskim

Starosta Radzyński Starosta Radzyński
Opublikowane w Powiat wspiera

W sobotę, 18 stycznia 2020 roku w sali konferencyjnej Radzyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Radzyniu Podlaskim, podczas obchodów 45-lecia Honorowego Krwiodawstwa w Powiecie Radzyńskim, uhonorowano wieloletnich dawców krwi. Patronat honorowy nad uroczystością objęli: Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski oraz Zarząd Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Radzyniu Podlaskim.

Krwiodawcy z terenu powiatu radzyńskiego w 2019 roku oddali około 700 litrów krwi. W uznaniu zasług w promowaniu honorowego dawstwa krwi Starosta Radzyński wręczył im statuetki.

- Chciałbym serdecznie podziękować za zaproszenie na dzisiejszą uroczystość – mówił Szczepan Niebrzegowski. –Jak patrzę na państwa twarze to widzę przekrój kilku pokoleń ludzi, od bardzo młodych osób, po bardzo dojrzałych. Znam wielu z państwa i wiem, że reprezentujecie różne zawody, więc to dawstwo krwi jest czynnikiem, który was łączy. Mam wielki szacunek do osób, które oddają swoją krew bezinteresownie, bo nie ma tygodnia w mediach żebyśmy nie słyszeli jak ogromne są problemy z zabezpieczeniem krwi, szczególnie tych grup nietypowych. 700 litrów, to dwa litry dziennie. Krew ma ogromną wartość, bo decyduje nie tylko o zdrowiu danego pacjenta, a często o życiu. W imieniu własnym, Zarządu Powiatu w Radzyniu Podlaskim, a także w imieniu Burmistrza Miasta Radzyń Podlaski Jerzego Rębka, Wójta Gminy Radzyń Podlaski Wiesława Mazurka chciałbym państwu podziękować i prosić byście kontynuowali tę piękną działalność. Ktoś powiedział: w życiu nie wystarczy nie zrobić nic złego, trzeba jeszcze zrobić coś dobrego, szczególnie, jeżeli robimy to dla innych, bezinteresownie, a państwo robicie to dla ludzi, których nie znacie i nie wiecie do kogo państwa krew trafi – zakończył swoją przemowę Starosta Radzyński wręczając prezesowi radzyńskiego klubu HDK Andrzejowi Grubie dyplom uznania z okazji Jubileuszu 45-lecia Klubu za zasługi w ratowaniu ludzkiego życia poprzez honorowe dawstwo krwi członków Klubu oraz promocję  krwiodawstwa na terenie Powiatu Radzyńskiego.

Klub Honorowych Dawców Krwi w Radzyniu Podlaskim powstał w styczniu 1975 roku. 29 listopada 2002 roku nadano mu imię Eugeniusza Kaznowskiego. Inicjatorem powstania klubu był ówczesny Dyrektor SP ZOZ w Radzyniu Podlaskim Janusz Kościelecki.

Tekst Michał Maliszewski, zdjęcia Mirosław Piasko

Ostatnio modyfikowany piątek, 24 styczeń 2020 09:58

Rozstrzygnięcie konkursów na realiz…

21 Lut 2020 Ogłoszenia/Komunikaty