21 luty 2020

Umowa na przebudowę drogi powiatowej Białka - podpisana

Opublikowane w Wiadomości ze Starostwa
Tagged under

W dniu 6 lutego 2020 r. Powiat Radzyński podpisał umowę z Samorządem Województwa Lubelskiego na dofinansowanie przebudowy drogi powiatowej Białka.

W imieniu Powiatu umowę podpisali: Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski oraz Wicestarosta Michał Zając przy kontrasygnacie Skarbnika Powiatu Marka Blicharza, Samorząd Województwa reprezentowali: Wicemarszałek Lubelski Michał Mulawa oraz Członek Zarządu Województwa Lubelskiego Zdzisław Szwed.

Projekt pod nazwą: Przebudowa drogi powiatowej nr 1229L na odcinku od drogi krajowej nr 19 - Białka o długości 1600 mb  jest dofinansowany z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, na operacje typu Budowa lub modernizacja dróg lokalnych w ramach poddziałania Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszeniem i rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii.

Przebudowa odcinka drogi obniży koszty transportu użytkowników ruchu drogowego, tym samym obniży koszty działalności gospodarczej i podniesie konkurencyjność regionu. Podwyższenie parametrów eksploatacyjnych odcinka drogi zwiększy dostępność do obszaru atrakcyjnego turystycznie oraz przyczyni się do podniesienia bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego.

Budżet na realizację zadania wynosi 1 084 093,76 zł, z czego 689 799,00 zł zł stanowią środki z funduszy UE. Obecnie przygotowywane jest postępowanie przetargowe.

Tekst: Agata Pasek, Starostwo Powiatowe w Radzyniu Podlaskim
Zdjęcie: PROW Lubelskie

Ostatnio modyfikowany piątek, 07 luty 2020 09:02

Rozstrzygnięcie konkursów na realiz…