21 luty 2020

V Spotkanie z folklorem w Wohyniu

Opublikowane w Powiat wspiera

Po raz piąty tradycja polskiej pieśni ludowej rozbrzmiewała w Gminnym Centrum Kultury w Wohyniu. Wydarzenie odbyło się 8. lutego br.

Spotkanie zostało podzielone na dwa etapy ze względu na ilość osób zainteresowanych uczestnictwem w „Wohyńskiej jesieni”. W wydarzeniu uczestniczyli: Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Zbigniew Smółko, Wójt Gminy Wohyń Tomasz Jurkiewicz, Sekretarz Gminy Wohyń Agnieszka Buch, Skarbnik Gminy Wohyń Agnieszka Korczyk, Wiceprzewodnicząca Rady Gminy Wohyń Magdalena Pomorska, Wójt Gminy Komarówka Podlaska Ireneusz Demianiuk, Prezes Zarządu Lokalnej Grupy Działania Zapiecek Katarzyna Krupska Grudzień oraz przedstawiciele jednostek organizacyjnych, radni i sołtysi z terenu Gminy Wohyń.

Przed licznie zebraną publicznością wystąpili: Marianna i Wojciech Filipiukowie, Maciej i Małgorzata Borysiukowie, zespoły śpiewacze: „Czerwone Korale” z Zabiela, „Malwy” z Komarówki Podlaskiej, „Świerżanki” ze Świerży oraz Koła Gospodyń Wiejskich z: Ostrówek, Lisiowólki, Suchowoli, Ossowie, Bezwoli.

Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski w swoim wystąpieniu podkreślił istotę przekazywania tradycji młodemu pokoleniu. Zapewnił również dalszą chęć wspierania inicjatyw kulturalnych.

Spotkanie z folklorem – „Wohyńska jesień” współfinansowano ze środków pochodzących z budżetu Powiatu Radzyńskiego w Radzyniu Podlaskim.

Ostatnio modyfikowany środa, 12 luty 2020 12:59

Rozstrzygnięcie konkursów na realiz…

21 Lut 2020 Ogłoszenia/Komunikaty

Już niedługo IX Międzynarodowy - XIX Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt i Chłopców