21 luty 2020

Utrzymanie linii kolejowej jest priorytetem dla Starosty Radzyńskiego

Opublikowane w Wiadomości

13 lutego br. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego w Lublinie odbyło się spotkanie z Wicemarszałkiem Zdzisławem Szwedem, Wicewojewodą Robertem Gmitruczukiem, Prezesem Stowarzyszenia Ekspertów i Menedżerów Transportu Szynowego Józefem Markiem Kowalczykiem, w którym uczestniczył Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski, Członek Zarządu Powiatu Radzyńskiego Grzegorz Kowalczyk oraz Wójt Gminy Radzyń Podlaski Wiesław Mazurek.

Na spotkaniu omówiono plany inwestycyjne na kolei ze szczególnym uwzględnieniem województwa lubelskiego w odniesieniu do tras kolejowych 631 i 30. W trakcie dyskusji Starosta Radzyński postulował potrzebę modernizacji linii nr 30 na trasie Lublin – Lubartów – Parczew – Radzyń Podlaski – Łuków. Modernizacja ww. linii powinna jego zdaniem objąć budowę drugiego toru, elektryfikację, przywrócenie przystanków oraz uruchomienie szynobusu na tej trasie. Szczepan Niebrzegowski mówił o dużym zapotrzebowaniu na transport kolejowy w powiecie radzyńskim. Efektem spotkania jest uzgodnienie terminu konferencji dotyczącej inwestycji kolejowych na trasach nr 631 i 30, której współorganizatorami będą Urząd Marszałkowski i Powiat Radzyński. Odbędzie się ona w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy Radzyń Podlaski, 6 marca br. o godz. 10.00.

Ostatnio modyfikowany środa, 19 luty 2020 08:26

Rozstrzygnięcie konkursów na realiz…

21 Lut 2020 Ogłoszenia/Komunikaty

Już niedługo IX Międzynarodowy - XIX Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt i Chłopców