Sprawozdanie Starosty Radzyńskiego podczas XIX Sesji Rady Powiatu

Starosta Szczepan Niebrzegowski w trakcie przemowy Starosta Szczepan Niebrzegowski w trakcie przemowy fot. Michał Maliszewski
Opublikowane w Wiadomości ze Starostwa

28. stycznia 2020 roku w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy Radzyń Podlaski odbyła się XIX Sesja Rady Powiatu.

Jednym ze stałych punktów obrad jest informacja Starosty Radzyńskiego o pracy Zarządu Powiatu w okresie między sesjami.

W swoim wystąpieniu Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski mówił o dużym sukcesie Noworocznej Gali Akordeonowej, która odbyła się 4 stycznia br. w hali widowiskowo-sportowej Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim (na trybunach zasiadło około 1000 słuchaczy). Informował również o pracy Zarządu Powiatu, w grudniu 2019 roku, nad dokończeniem budżetu jednostek oświatowych. Efektem tych prac było zakończenie budżetów we wszystkich jednostkach powiatowych.

Starosta wspomniał o zamiarze utworzenia parkingu przy I Liceum Ogólnokształcącym w Radzyniu Podlaskim. Inwestycja ta ma być zrealizowana w trakcie wakacji. Dyrekcja Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim zgłosiła potrzebę utworzenia drugiej sali fryzjerskiej. Przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego Włodarz Powiatu Radzyńskiego zagwarantował wykonanie takiej pracowni. Wykonana zostanie również termomodernizacja budynku Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Zofii Sękowskiej w Radzyniu Podlaskim. Powiatowa Biblioteka Publiczna została w pełni przeniesiona do Miejskiej Biblioteki Publicznej. Jej mienie zostało przekazane w użyczenie na rzecz MBP.

Starosta Radzyński wyraził wdzięczność za 9 lat pracy Dyrektorowi SP ZOZ w Radzyniu Podlaskim Markowi Zawadzie, który złożył rezygnację z pełnionej funkcji. Poinformował także o trzech projektach drogowych na które zamierza uzyskać dofinansowanie w 2021 roku tj.: Brzozowica Duża, Główne – Stok, Borki - Stara Wieś – Bełcząc. Zapowiedział przeprowadzenie rozmowy z Wójtem Gminy Czemierniki Arkadiuszem Filipkiem odnośnie zmiany na projekt wieloletni odcinka znajdującego się w tej gminie po to, by jego realizacja objęła również miejscowości Czemierniki i Stoczek. W tym roku przygotowywane są projekty na odcinki dróg: Białka – Płudy – Główne, Radzyń Podlaski – Zabiele – Paszki Duże – Paszki Małe (do K19), Marynin – Wohyń.

W okresie międzysesyjnym Starosta uczestniczył w Zebraniach Sprawozdawczych Ochotniczych Straży Pożarnych oraz konserwacyjnych Spółkach Wodnych z terenu powiatu radzyńskiego.

Kliknij aby zobaczyć cały przebieg XIX Sesji Rady Powiatu.

Tekst i foto: Michał Maliszewski/Starostwo Powiatowe

Ostatnio modyfikowany środa, 19 sierpień 2020 07:10