BIP

Rozmiar tekstu

Kontrast

04 lipiec 2020

Kulka i Sommer, czyli „Z klasyką przez Polskę”

Opublikowane w Powiat wspiera
Czytaj 406 wyświetlono
Oceń
(0 Głosy)

21 lutego br. w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Karola Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim wystąpił wirtuoz wiolinistyki koncertujący na całym świecie, Konstanty Andrzej Kulka przy akompaniamencie stypendysty Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pianisty Pawła Sommera.

Był to kolejny koncert muzyki poważnej w Radzyniu Podlaskim zrealizowany dzięki projektowi „Z klasyką przez Polskę”. Ideą tych działań jest docieranie największych polskich wirtuozów do mniejszych miast w celu propagowania muzyki klasycznej. W wydarzeniu udział wzięli: Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski wraz z żoną, Dyrektor Polskiego Impresariatu Muzycznego Marcin Rudziński, wykładowca akademicki inicjator koncertu dr Stefan Münch, Dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej Tadeusz Sławecki, Prezes Radzyńskiego Towarzystwa Muzycznego Agnieszka Jeż oraz Dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I st. Im. Karola Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim Zbigniew Czuryło.

Konstanty Andrzej Kulka ma za sobą 60 lat pracy twórczej. Określany jest jako żywa legenda światowej wiolinistyki. Występował na wszystkich kontynentach wraz z najwybitniejszymi orkiestrami. Od 1984 roku jest solistą Filharmonii Narodowej, z którą odbywał tournée po całym świecie. Jego partnerem podczas koncertu był Paweł Sommer. Artysta jest młodym, lecz doskonale wykształconym muzykiem, który często występuje ze śpiewakami. Zdobył wiele nagród dla pianisty towarzyszącego.

Organizatorem koncertu był Polski Impresariat Muzyczny. Projekt „Z klasyką przez Polskę” został sfinansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Partnerami wydarzenia zostali: Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski oraz Burmistrz Radzynia Podlaskiego Jerzy Rębek.

Tekst i foto: Michał Maliszewski/Starostwo Powiatowe

Ostatnio modyfikowany środa, 04 marzec 2020 09:48

Najczęściej czytane

Pamięć o pomordowanych harcerzach nie zaniknie
Pomoc dla osób poszkodowanych w wyniku nawałnic

Pomoc dla osób poszkodowanych w wyn…

03 Lip 2020 Ogłoszenia/Komunikaty

Starosta Radzyński wspiera lokalnych producentów. #LubelskiKoszyk

Starosta Radzyński wspiera lokalnyc…

02 Lip 2020 Powiat wspiera

Lubelskie.pl

f
f

Nowoczesna edukacja zawodowa w ZSP im. Jana Pawła II w Radzyniu