XX-lecie Zespołu Śpiewaczego Wrzos

Członek Zarządu Witold Korulczyk wręcza podziękowania na ręce frontmena zespołu Wrzos Członek Zarządu Witold Korulczyk wręcza podziękowania na ręce frontmena zespołu Wrzos fot. Michał Maliszewski
Opublikowane w Powiat wspiera

W niedzielę, 23 lutego br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Kąkolewnicy odbył się okrągły jubileusz znanej i lubianej grupy wokalnej Wrzos. Zespół zaprezentował swoje umiejętności wokalne, przedstawił swoją historię oraz podziękował wszystkim osobom, związanym z ich działalnością.

W 2000 roku Stanisława Litwiniec, Henryk Woch oraz Józefa Iwanowska postanowili zrobić pierwsze próby wokalne, a później wkroczyli na scenę. Obecnie zespół wokalny Wrzos liczy 15 osób. W swoim repertuarze posiadają ok. 300 pieśni. Głównym zadaniem w działalności zespołu jest kultywowanie i pielęgnowanie śpiewu ludowego, przypominanie pieśni zapomnianych, a także upowszechnianie nowych pieśni.

Koncert zatytułowany „Z piosenką przez lata” przeprowadził słuchaczy przez znane i lubiane polskie szlagiery. Wydarzenie poprowadzili: Martyna Lecyk i Arkadiusz Domański – absolwenci Gimnazjum w Kąkolewnicy. Na widowni zasiedli: Członek Zarządu Powiatu Radzyńskiego Witold Korulczyk, Wójt Gminy Kąkolewnica Anna Mróz, Wicewojewoda Lubelski Robert Gmitruczuk oraz dyrektorzy jednostek gminnych, duchowni i sympatycy zespołu.

Na zakończenie zespół Wrzos otrzymał liczne podziękowania i listy gratulacyjne w związku z ich dwudziestoletnią działalnością artystyczną.

Tekst i foto: Michał Maliszewski/Starostwo Powiatowe

Ostatnio modyfikowany środa, 19 sierpień 2020 07:26