„Wróżyczka” Jacka Musiatowicza - wieczór promocyjny tomiku

Plakat Plakat
Opublikowane w Powiat wspiera

Radzyńskie Stowarzyszenie „Podróżnik”, we współpracy z Radzyńskim Ośrodkiem Kultury, zaprasza na wieczór promocyjny tomiku poezji Jacka Musiatowicza pt. „Wróżyczka”. Wydarzenie, połączone z koncertem autora, odbędzie się w sobotę 7 marca 2020 r. o godz. 18.00 w sali kameralnej Radzyńskiego Ośrodka Kultury (ul. Jana Pawła II 4). Wstęp wolny.

– Będzie to wyjątkowy wieczór. Obok promocji tomiku, Jacek wspólnie z synem Michałem, zagra koncert dedykowany wszystkim Paniom z okazji Dnia Kobiet. Ponadto swój udział w spotkaniu zapowiedział Ernest Bryll, który napisał rekomendację do tomiku – powiedział nam Robert Mazurek, dyrektor ROK. Tomik poezji Jacka Musiatowicza „Wróżyczka” ukaże się w ramach 8. edycji „Radzyńskich Wędrówek Literackich”. Zainteresowani będą mogli go nabyć i uzyskać pamiątkową dedykację autora.

Jacek Musiatowicz – przedstawiciel „pokolenia bardów”, poeta, pieśniarz, rocznik 1970. Ma żonę Wiolę i syna Michała. Obecnie mieszka, pracuje i tworzy w Radzyniu Podlaskim. Zaczynał ze stworzoną przez siebie grupą „Na poczekaniu”.

Laureat nagrody Prezydenta RP za wybitną osobowość twórczą w 1997 r. Zwycięzca 33. Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie, zdobywca nagrody literackiej im. Józefa Kraszewskiego. Autor tekstów m.in. Patrycji Markowskiej, Iwony Węgrowskiej, Jacka Dewódzkiego, Gienka Loski, Tomasza Dzienia, Marka Dyjaka oraz zespołów – Gooroleska i Wołosatki. Twórca muzyki do filmu o AIDS pt. „Historia istotnej Victorii”, który został nagrodzony Złotymi Niedźwiedziami na Festiwalu w Berlinie.

W swoim dorobku ma cztery albumy: „Obraz niepokojący”, „Wróżyczka”, „Live” oraz nagraną z synem Michałem płytę „Tak bym chciał”. Pomysłodawca Ogólnopolskich Spotkań z Piosenką Autorską „Oranżeria”. Twórca piosenki do filmu „Underdog” pt. „Po tamtej stronie dnia”.

Partnerami tomiku oraz wieczoru promocyjnego są: Miasto Radzyń Podlaski, Gmina Czemierniki, Powiat Radzyński, firma drGerard, Spółdzielcza Mleczarnia „Spomlek”, Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych, Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Radzyniu Podlaskim oraz Klubokawiarnia Ursa.

Autor: Robert Mazurek

Ostatnio modyfikowany środa, 19 sierpień 2020 07:25

Zawarcie umów na przebudowę dróg powiatowych w gminie Komarówka Podlaska o łącznej długości ponad 10 kilometrów

Zawarcie umów na przebudowę dróg po…