Sprawozdanie Starosty Radzyńskiego podczas XX Sesji Rady Powiatu

Starosta Szczepan Niebrzegowski w trakcie przemowy Starosta Szczepan Niebrzegowski w trakcie przemowy fot. Michał Maliszewski
Opublikowane w Wiadomości

We wtorek, 25 lutego br. podczas XX Sesji Rady Powiatu Starosta Szczepan Niebrzegowski przedstawił tematykę jaką zajmował się Zarząd Powiatu Radzyńskiego w okresie międzysesyjnym.

Starosta poinformował, że na stanowisko Dyrektora SP ZOZ wpłynęły trzy kandydatury (dwóch mężczyzn i jedna kobieta). Wszystkie osoby ubiegające się o tą funkcję zamieszkują poza terenem powiatu radzyńskiego. Kandydaci są już po ocenie formalno-prawnej. W tym tygodniu odbyło się kolejne posiedzenie komisji ds. wyboru dyrektora SP ZOZ, w celu odbycia z nimi indywidualnych rozmów.

Zarząd Powiatu Radzyńskiego zajął się tematyką związaną z inwestycjami kolejowymi. Efektem tych prac będzie konferencja zorganizowana 6 marca br. w Radzyniu Podlaskim (kliknij, by poznać więcej informacji).

Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych przedstawił zakupy inwestycyjne realizowane w latach 2019/20. W roku 2019 dokonano trzech zakupów inwestycyjnych tj.: dwa samochody Man i Skania oraz piaskarko-solarki o łącznej wartości ponad 168 tysięcy złotych. W roku 2020 zakupiono: remonter, kosiarkę wysięgnikową oraz rębak (za kwotę 432 tysiący zł). – Roboty remontowe związane z ubytkami na drogach będą zdecydowanie sprawniejsze. Idziemy w kierunku takiego parku maszynowego, który będzie nas w pełni zabezpieczał, dlatego planujemy zakupić w przyszłości ścinarkę do poboczy – podkreślił Starosta Szczepan Niebrzegowski. Prowadzone są również rozmowy koncepcyjne na temat wybudowania wiaty w celu zabezpieczenia zakupionych maszyn.

Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych przygotował zestawienie dotyczące robót drogowych w latach 2010-18 i 2019-20. Według przygotowanych przez niego materiałów okazało się, że plany inwestycyjne i wykonane modernizacje dróg w tej kadencji przewyższą ilość środków wydatkowanych na remonty dróg w stosunku do poprzednich dwóch. W latach 2010-18 wartość środków wydanych na te cele to 32 miliony 700 tysięcy złotych, natomiast od 2018 do 2020 Powiat Radzyński na modernizację dróg planuje wydać 39 milionów 600 tysięcy.

Podpisano umowę na współpracę z Katolickim Radiem Podlasie. – Za niewielkie pieniądze mamy dwa pasma antenowe w ciągu miesiąca, w trakcie których będziemy informowali mieszkańców powiatu o najważniejszych działaniach samorządu – mówił Starosta Radzyński.

Autor: Michał Maliszewski/Starostwo Powiatowe

Ostatnio modyfikowany środa, 19 sierpień 2020 07:23