VIII Bieg Pamięci "Tropem Wilczym"

Zawodnicy przekraczający linię startu Zawodnicy przekraczający linię startu fot. Michał Maliszewski
Opublikowane w Powiat wspiera
Czytaj 2085 wyświetlono

1 marca br. punkt 12.00 z dziedzińca Pałacu Potockich w Radzyniu Podlaskim wystartował Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Jest to już ósma edycja wydarzenia mającego na celu przywołanie pamięci bohaterów podziemnego ruchu niepodległościowego i antykomunistycznego. W tym roku wystartowało około 100 uczestników, a wśród nich: Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski wraz z Przewodniczącym Rady Powiatu Robertem Mazurkiem i Przewodniczącym Rady Miasta Adamem Adamskim. W inauguracji biegu wzięli również udział: Burmistrz Radzynia Podlaskiego Jerzy Rębek oraz Wójt Gminy Radzyń Podlaski Wiesław Mazurek.

- Chcemy oddać hołd tym, którzy przed laty, w trudnych czasach, potrafili oddać zdrowie, a niektórzy życie za naszą Ojczyznę – mówił prowadzący wydarzenie Adam Adamski. Następnie Burmistrz Jerzy Rębek odczytał list od Prezydenta RP Andrzeja Dudy skierowanego do wszystkich uczestników Biegu „Tropem Wilczym”.

VIII Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym” w Radzyniu Podlaskim zorganizował Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przy wsparciu trzech samorządów: Powiatu Radzyńskiego, Miasta Radzyń Podlaski oraz Gminy Radzyń Podlaski.

Poniżej przedstawiamy klasyfikację końcową w trzech kategoriach:

Nordic Walking:

1. Stanisław Wysokiński
  2. Beata Osak
  3. Joanna Świć

Kobiety:

1. Anna Adamska
  2. Iwona Lecyk
  3. Urszula Stecka

Mężczyźni:

1. Damian Bocian
  2. Bartosz Trykacz