Pomoc dla przedsiębiorców

Ilustracja: Tarcza Antykryzysowa Ilustracja: Tarcza Antykryzysowa Kancelaria Prezesa Rady Ministrów
Opublikowane w Ogłoszenia/Komunikaty

Szanowni Pracodawcy!
Mikro,  Mali i Średni, oraz osoby fizyczne niezatrudniające pracowników!
Jeśli w okresie 2  kolejnych miesięcy 2020 roku spadły Twoje obroty w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego, złóż wniosek do PUP o dofinansowanie swojej działalności lub dofinansowanie wynagrodzeń pracowników.

Wnioski będą przyjmowane do 5 maja br. Nabory będą powtarzane. Możesz złożyć wniosek na 3 m-ce, lub co m-c składać kolejny,  jeśli  przewidujesz, że  spadek obrotów będzie się zmieniać.

Te formy wsparcia można łączyć z innymi formami pomocy, m.in. z mikropożyczką (5 tys. zł),  umorzonym  ZUS i innymi.

Ważne: aby  wsparcie na ten  cel  nie było finansowane z różnych źródeł pomocowych  a spadek obrotów był spowodowany COVIT -19.

Wnioski o niskooprocentowane pożyczki w wys. 5 tys. zł są przyjmowane w trybie ciągłym.

Wszystkie  szczegóły znajdziesz na naszej stronie internetowej: www.radzynpodlaski.praca.gov.pl oraz www.praca.gov.pl

PUP będzie pracował w ograniczonym wymiarze (bez połączeń telefonicznych) także 1 maja br. Wnioski można składać do skrzynki   wrzutowej  w siedzibie PUP ul. Chomiczewskiego 10 (wejście od strony północnej)  dodatkowo w tym  dniu w godz. 8.00- 15.00

Zachęcamy jednak do kontaktowania się z urzędem  i składania dokumentów   drogą elektroniczną za pośrednictwem portalu www.praca.gov.pl,  gdyż  ta współpraca  nie ograniczy się do złożenia wniosku o dofinansowanie  działalności lub dofinansowanie wynagrodzeń pracowników.

Kolejnym etapem będzie wniosek o umorzenie  ewentualnie  wnioski na inne formy wsparcia. Warto i trzeba „zainwestować” w  podpis elektroniczny lub profil zaufany .

Z uwagi na obecną sytuację epidemii rekomendujemy:

• Założenie profilu zaufanego za pośrednictwem bankowości elektronicznej:
    Jeżeli korzystacie Państwo z usług bankowości elektronicznej oferowanych przez bank, można w prosty sposób taki profil założyć bez wychodzenia z domu, gdyż tożsamość zostanie już zweryfikowana przez bank. Szczegółowe informacje w tym zakresie na stronie https://pz.gov.pl.

lub

Załóż konto na platformie Envelo. Udaj się do dowolnej Placówki Pocztowej ze swoim Envelo ID, adresem e-mail podanym podczas rejestracji oraz dowodem osobistym lub paszportem w celu uwierzytelnienia danych istniejącego konta.

Informujemy, że do dnia 29 kwietnia br. do PUP wpłynęło ponad 1100 wniosków  o mikropożyczki. Urząd wypłacił wsparcie w kwocie  ponad 2.400. 000 zł dla około 500 pracodawców.

PUP Radzyń Podlaski

Ostatnio modyfikowany środa, 19 sierpień 2020 08:31

Zawarcie umów na przebudowę dróg powiatowych w gminie Komarówka Podlaska o łącznej długości ponad 10 kilometrów

Zawarcie umów na przebudowę dróg po…