BIP

Rozmiar tekstu

Kontrast

27 marzec 2019
Powiat wspiera

Powiat wspiera (24)

Uczniowski Klub Sportowy „Sprint” w Ulanie – Majoracie we współpracy z Zespołem Szkół w Ulanie-Majoracie organizuje w dniach 02 – 04.03.2018 r. VII Międzynarodowy - XVII Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt i Chłopców pod honorowym patronatem Starosty Radzyńskiego Lucjana Kotwicy i Wójta Gminy Ulan – Majorat Jarosława Koczkodaja . 

W turnieju wystąpi 50 zespołów z 27 klubów sportowych z sześciu województw:

  • Mazowieckie: UKS „Nike” Ciechanów1, UMKS „Orlęta” Zwoleń 2, KS „Victoria” Piaseczno 3, UKS „Szczypiorniak” Lesznowola1, LUKS „Lider” Winnica1, UKS „Grom” Wieniawa1, PSP1 Przysucha2, UKS „Niedźwiadek” Węgrów1,

  • Świętokrzyskie: KS „ PGE Vive” Kielce 3,

  • Podlaskie: UKS „Kangur” Siemiatycze 1, TS Siemiatycze2, UKS „50” Białystok 2,

  • Podkarpackie: UKS „Handball” Posada Górna1,

  • Warmińsko – Mazurskie: MUKS „Omega” Mrągowo 2, MDK Bartoszyce 1,MKS MOSIR Kętrzyn 1

  • Lubelskie: UKS „Dwójka” Łuków 1, MKS Biłgoraj1, KMKS Krasnik1, UKS „Bursa” Puławy 3, AZS UMCS Lubin 2, KS „Unia” Lublin2, UKS „Jutrzenka” Zwierzyniec 1, MKS „Padwa” Zamość 2, UKS „Jedynka” Łuków 4, UKS „Piątka” Łuków 2,UKS „Sprint” Ulan- Majorat oraz drużyna z Ukrainy 

 Zawodnicy UKS „Sprint” Ulan - Majorat wystąpią w czterech kategoriach: kategoria dzieci / dziewczęta i chłopcy / - rocz.2005/2006, młodzik/młodziczka - rocz. 2003/2004.

Zawodnicy/zawodniczki rywalizować będą w czterech kategoriach:

KATEGORIA - DZIECI / Dziewczęta – 2005/2006 /

  1. UKS „Grom” Wieniawa

  2. LUKS „Lider” Winnica

  3. UKS „50” Białystok

  4. UKS „Piątka” I Łuków

  5. UKS „Piątka” II Łuków

  6. UKS „Jedynka” Łuków

  7. PSP 1 Przysucha

  8. UKS „Sprint” Ulan-Majorat

 KATEGORIA - DZIECI / Chłopcy – 2005/2006 /

  1. UKS „Bursa” Puławy

  2. UKS „Nike” Ciechanów

  3. KS „Unia” Lublin

  4. KS „PGE Vive” Kielce

  5. TS Siemiatycze I

  6. TS Siemiatycze II

  7. UKS „50” Białystok

  8. UKS „Sprint” I Ulan-Majorat

  9. UKS „Jedynka” I Łuków

  10. KS „Victoria” Piaseczno

  11. UKS „Sprint” II Ulan-Majorat

  12. UKS „Jedynka” II Łuków

 KATEGORIA - MŁODZICZKA – 2003/2004

  1. KS „Victoria” Piaseczno

  2. UMKS „Orlęta” Zwoleń

  3. MUKS „Omega” Mragowo

  4. UKS „Bursa” Puławy

  5. UKS „Jutrzenka” Zwierzyniec

  6. UKS „Dwójka” Łuków

  7. UKS “Jedynka” Łuków

  8. UKS “Handball” Posada Górna

  9. UKS “Kangur” Siemiatycze

  10. KMKS Kraśnik

 KATEGORIA - MŁODZIK – 2003/2004

  1. KS „PGE Vive” Kielce I

  2. KS „PGE Vive” Kielce II

  3. UKS „Bursa” Puławy

  4. MKS „Padwa” I Zamość

  5. MKS „Padwa” II Zamość

  6. UMKS „Orlęta” Zwoleń

  7. MDK Bartoszyce

  8. KS „Victoria” Piaseczno

  9. KU AZS UMCS Lublin I

  10. KU AZS UMCS Lublin II

  11. MUKS „Omega” Mrągowo

  12. HC Vołyń

  13. KS „Unia” Lublin

  14. UKS „Niedźwiadek” Węgrów

  15. MKS Biłgoraj

  16. UKS „Sprint” Ulan-Majorat

  17. MKS MOSIR Kętrzyn

  18. UKS „Jedynka” Łuków

  19. PSP 1 Przysucha

  20. UKS „Szczypiorniak” Lesznowola

Liczba spotkań - 150

Liczba zawodniczek i zawodników – ok. 600

Łączny czas gry na czterech halach sportowych – 65 godzin

Turniej rozgrywany będzie jednocześnie na czterech halach sportowych: ZS w Ulanie – Majoracie / kategoria dzieci – dziewczęta i chłopcy /, I LO w Radzyniu Podlaskim, SP Nr 2 w Łukowie / kategoria młodziczka /oraz w ZSP w Radzyniu Podlaskim , /kategoria młodzik /

w godzinach:

piątek – 1300 – 2200

sobota – 800 – 2200

niedziela – 800 – 1430

1500 – uroczyste zakończenie turnieju w hali ZS w Ulanie - Majoracie

Wszystkie zespoły otrzymają puchary ,dyplomy, pamiątkowe koszulki okolicznościowe. Wręczone również zostaną nagrody indywidualne dla najlepszego strzelca, bramkarza i zawodnika w poszczególnych kategoriach wiekowych oraz upominki dla najlepszych zawodników w poszczególnych drużynach.

 

Turniej ma na celu:

- popularyzację piłki ręcznej,

- zachęcenie dzieci i młodzieży do uprawiania sportu,

- promocja regionu,

- dostarczenie radości ze współzawodnictwa,

- wyłonienie najlepszych zespołów,

- integracja środowiska sportowego.

 

Turniej współfinansowany jest przez Powiat Radzyński, Gminę Ulan-Majorat oraz sponsorów.

 

Kontakt:

Wiesław Zienkiewicz

Prezes i trener UKS „Sprint” Ulan-Majorat

Tel. 692 942 676

 

 

Na licytację, z której dochód będzie przeznaczony na leczenie i rehabilitację Marcina Latocha, Starostwo przekazało dwie akwarele z Pleneru Malarskiego „Dolina Tyśmienicy 2016”:

Mikołaja Kossa Łęczaki i Małgorzaty Czai Łąki za dworkiem.

Licytacja będzie przeprowadzona podczas koncertu charytatywnego pt.: „Śpiewać każdy może - Dajmy szansę Marcinowi”, w niedzielę 18 lutego 2018 r. w godzinach 1600 – 1900 w Radzyńskim Ośrodku Kultury w Radzyniu Podlaskim.

Podczas tej imprezy zorganizowanej przez radzyńską Fundację „Nigdy Nie Jesteśmy Sami” wystąpią artyści z powiatu radzyńskiego i województwa Lubelskiego. Za symboliczny grosz, będzie można spróbować przysmaków naszych babć i mam. 

Zachęcamy do licytacji!

21 stycznia 2018 r. w hali sportowo-widowiskowej ZSP im. Jana Pawła II odbył się Koncert Finałowy Konkursu Gore Gwiazda Jezusowi. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lubinie, pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego – Sławomira Sosnowskiego oraz Starosty Radzyńskiego – Lucjana Kotwicy.

 

Na radzyńskiej scenie wystąpiło 12 finalistek z województwa:

  1. Anna Basak z utworem Mizerna cicha

  2. Aleksandra Maciejewska - Babci zegar

  3. Magdalena Kuraś - Zawieja

  4. Sylwia Kieczka - Kto wie

  5. Dominika Radlińska - Moją pastorałka

  6. Wiktoria Czuhaj - Cicho, cicho pastuszkowie

  7. Maja Rębisz - Pierwsza Gwiazdka

  8. Kinga Linkiewicz - W ubogiej stajence

  9. Natalia Kosmowska - Bambino Jazzu

  10. Aleksandra Jóźwiak - Bardzo cicha noc

  11. Julia Markowska - Spytaj Józefie

  12. Magdalena Banaszek - Z wysokiego nieba

 

Podczas obrad Jury na scenie zaprezentowały się radzyńskie grupy. Jako pierwsza wystąpiła grupa wokalna nauczycieli, rodzica i uczennicy Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Zofii Sękowskiej w Radzyniu Podlaskim. Następnie czas oczekiwania na wyniki umilił występ chóru ze Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Czemiernikach pod kierunkiem Grzegorza Kornackiego.

 

Jury przyznało następujące nagrody:

Grand Prix: Dominika Radlińska – 2000 zł

I Miejsce: Anna Basak – 900 zł

II Miejsce: Magdalena Kuraś – 700 zł

III Miejsce: Wiktoria Czuchaj – 500 zł

Wyróżnienie: Kinga Linkiewicz – 200 zł

 

Wszyscy uczestnicy otrzymali pakiety upominkowe Starostwa Powiatowego w Radzyniu Podlaskim oraz Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie.

Gore Gwiazda Jezusowi

Finał II Wojewódzkiego Konkursu Kolędowego w Radzyniu Podlaskim

 Finałowy koncert Konkursu odbędzie się 21 stycznia 2018 r. w hali sportowo-widowiskowej przy ul. W. Sikorskiego 15, początek o godz. 17:00.

W Konkursie bierze udział 15 młodych wokalistów z terenu województwa lubelskiego wyłonionych przez profesjonalną komisję po przesłuchaniu nagrań nadesłanych do Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie –  głównego organizatora Konkursu.

W czasie obrad Komisji Konkursowej wystąpią zaproszone zespoły i soliści jako goście finałowego koncertu GORE GWIAZDA, m.in. grupa wokalna ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Zofii Sękowskiej w Radzyniu Podlaskim (dziewięcioosobowa grupę tworzą nauczyciele, rodzice i uczennica – Patrycja Kozieł) oraz czterdziestoosobowy chór z Zespołu Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Czemiernikach pod kierunkiem Grzegorza Kornackiego.

Patronat nad konkursem objęli: Sławomir Sosnowski, Marszałek Województwa Lubelskiego i Lucjan Kotwica, Starosta Radzyński.

Organizatorzy: Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie, Starostwo Powiatowe w Radzyniu Podlaskim i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim.

Serdecznie zapraszamy! 

Starostwo Powiatowe wspiera WOŚP

Starostwo Powiatowe w Radzyniu Podlaskim również w tym roku wspiera cel zbiórki WOŚP, czyli pozyskanie środków „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”. 

Na licytację przekazaliśmy radzyńskiemu sztabowi WOŚP:

  • 3 pakiety gadżetów promocyjnych powiatu radzyńskiego
  • 1 pakiet przyrodnika Radzyńskiej Krainy Serdeczności
  • 1 pakiet rodzinny "Widoczni na drodze"
  • 3 książki "Perły renesansu w Powiecie Radzyńskim"
  • 4 akwarele uczestników  Pleneru malarskiego "Dolina Tyśmienicy 2016"

 

I. Pakiet promocyjny Powiatu Radzyńskiego (x3)

1. Gadżety Promocyjne Powiatu Radzyńskiego

a) Aktówka filcowa
b)Termos
c) Szczotko-skrobaczka
d) Scyzoryk
e) Karta survivalowa

2. Publikacje Powiatu Radzyńskiego

Broszury:
a) Przewodnik turystyczny "Szlak historyczno – przyrodniczy Radzyńskiej Krainy Serdeczności"
b) "Pamiątkowy Diariusz z podróży po Radzyńskiej Krainie Serdeczności"
c) "Pamięć Smaków" Tradycje kulinarne w Powiecie Radzyńskim
d) "Szlak literacki po terenie Powiatu Radzyńskiego"

Foldery:
a) "Powiat Radzyński"
b) "Na szlaku tradycji i kultury ludowej"
c) "Szlak siedzib magnackich i szlacheckich"
d) "Za głosem bąka w dolinie Tyśmienicy"

II. Pakiet przyrodnika Radzyńskiej Krainy Serdeczności

1. Gadżety promocyjne Powiatu Radzyńskiego: 
a) Magnesy promocyjne (2szt)
b) Długopis Promocyjny (1szt.)

2. Publikacje Powiatu Radzyńskiego:
a) Pocztówki promocyjne ptaki,dwory,krajobrazy doliny Tyśmienicy (6szt.)
b) Mapy turystyczne(2szt.)
c) Przewodnik turystyczny "Szlak historyczno-przyrodniczy Radzyńskiej Krainy Serdeczności"
d) Ptaki malowane w Dolinie Tyśmienicy

III. Pakiet Rodzinny "Widoczni na drodze" 

Odblaskowe gadżety promocyjne Powiatu Radzyńskiego:
a) Kamizelki odblaskowe (x4) (dziecięce 2 szt.) L(1szt.) XL(1szt.)
b) Koszulki odblaskowe (2szt.)
c) Odblaski w formie opaski (4szt.)
d) Odblaski w formie przypinki z magnesem (4szt.)
e) Workoplecak (1szt.)

IV. Publikacja (x3)

Książka Perły renesansu w Powiecie Radzyńskim. Kościoły Trójcy Św. w Radzyniu Podlaskim i Św. Stanisława Biskupa Męczennika w Czemiernikach.
Format: 235 mm x 163 mm, objętość 120 kolorowych stron, oprawa twarda.

V. Akwarele(x4)

Prace wykonane na Plenerze malarskim „Dolina Tyśmienicy  2016” w Bełczącu organizowanym przez  Starostwo Powiatowe w Radzyniu Podlaskim oraz Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Wsi Bełcząc.

Prace i ich autorzy:
a) Rafał Piechowski (Warszawa) i Małgorzata Czaja (Ostrowiec Świętokrzyski), Padalec pozujący do portretu z sową
b) Małgorzata Czaja (Ostrowiec Świętokrzyski), Batalion
c) Mikołaj Koss (Hel), Łęczaki
d) Mikołaj Koss (Hel), Sieweczka rzeczna

 Zachęcamy do licytacji!

W dniach 29 – 30 października 2017 r. odbyły się VII Mistrzostwa w Pływaniu Dziewcząt i Chłopców o Puchar Starosty Radzyńskiego rocznik 2003 – 2007 zorganizowanego przez sekcję pływacką klubu MULKS „Technik – Orion” przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim. Do zawodów zgłosiło się pięć polskich klubów oraz dwa kluby białoruskie, występujące jako Białoruski Państwowy Uniwersytet Wychowania Fizycznego w Mińsku w składzie 38 zawodników. Polskie kluby to: Aqua Ryki – 15 zawodników, SP Nr 2 w Parczewie – 28 zawodników, Water Zone Swimming & Windsurfing Radzyń Podlaski – 2 zawodników, Aqua School Radzyń Podlaski – 2 zawodników oraz gospodarz MULKUS „Technik – Orion” przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Radzyniu Podlaskim – 31 zawodnikówOtwarcia zawodów dokonał Starosta Powiatu p. Lucjan Kotwica. Głos zabrali też nasi Goście życząc sukcesów młodym zawodnikom. W zawodach łącznie wystartowało 116 zawodników. Każdy z zawodników mógł popłynąć czterema stylami: styl dowolny, styl klasyczny i sztafeta MIX 8 x 25m st. dowolnym (pierwszy dzień) oraz styl grzbietowy i motylkowy (drugi dzień).

Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwali sędziowie klasy związkowej, sędzia główny zawodów p. Krystyna Dziedzina, sędzia starter zawodów p. Piotr Prus, oraz sędziowie wolontariusze.

Zawody rozegrano w trzech kategoriach wiekowych:

I – 2007 i młodsi

II – 2005 – 2006

III – 2004 – 2003

 

Klasyfikacja medalowa indywidualna:

 

I miejsce – MULKUS „Technik – Orion” przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Radzyniu Podlaskim – 19 złotych, 13 srebrnych, 13 brązowych

II miejsce – Aqua Ryki – 4 złote, 5 srebrnych, 4 brązowe

III miejsce – Białoruski Państwowy Uniwersytet Wychowania Fizycznego w Mińsku – 5 srebrnych, 5 brązowych

IV miejsce – Aqua School Radzyń Podlaski – 1 złoty, 1 srebrny, 1 brązowy

V miejsce – SP Nr 2 w Parczewie – 1 brązowy

VI miejsce – Water Zone Swimming & Windsurfing – 0 medali

 

Klasyfikacja medalowa sztafet:

 

I miejsce – 1 zespół MULKS „Technik – Orion” przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Radzyniu Podlaskim

II miejsce – Białoruski Państwowy Uniwersytet Wychowania Fizycznego w Mińsku

III miejsce – 2 zespół MULKS „Technik – Orion” przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Radzyniu Podlaskim

Kwota wsparcia - 2637, 83 zł.

22 października 2017 r. w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Kąkolewnicy odbyło się XVIII Wojewódzkie Spotkanie Kabaretowe „KĄKOLEWISKO 2017”. Na scenie prezentowały się kabarety o różnych formach i stylach scenicznych, oraz zróżnicowanym składzie wiekowym.

Komisja w składzie: Zofia Goławska, Krzysztof Kubalski, Leszek Sokołowski w kategorii szkół podstawowych po obejrzeniu 4 skeczy postanowiła przyznać:

I miejsce – Szkolne koło teatralne „GAZA” z Zespołu Oświatowego w Kąkolewnicy za dobry tekst i narrację aktorskie członków zespołu w programie „Czemu nie ona, to moja żona”.

I miejsce – Kabaretowi „Olszyna” ze Szkoły Podstawowej w Olszewnicy za zabawną narracje w programie „Przyjęcie do pracy”.

II miejsce – Kabaretowi „Grabowisko” ze Szkoły Podstawowej w Grabowcu za zabawne łączenie scen ukazujących patologie rodzinne w programie „Rodzinka, ach rodzinka”.

III miejsce – Kabaretowi „Dwóch i Pół” ze szkoły Podstawowej w Jelnicy za adaptację bycia czerwonym kapturkiem w krzywym zwierciadle rzeczywistości w programie „Czerwony Kapturek-wersja współczesna”.

 

Po obejrzeniu 11 kabaretów komisja postanowiła przyznać następujące nagrody:


I miejsce i nagrodę finansową w wysokości 500 zł dla Kabaretu SZARA EMINENCJA” z Werbkowic za walory artystycze w programie poruszającym aktualne tematy społeczne
II miejsce i nagrodę finansową w wysokości 300 zł Kabaretowi BRZOSTOWIACY” z Brzostówki za ambitne starania artystyczne w programie „Nic nie słychać” .
II miejsce i nagrodę finansową w wysokości 300 zł Kabaretowi PKS” z Lublina za różnorodność tematyczną w programie „Oś czasu”.
III miejsce i nagrodę finansową w wysokości 250 zł dla STEFANII BANUCHA” z Trzcińca za oryginalny tekst w programie „Moje życie to kabaret” .
III miejsce i nagrodę finansową w wysokości 250 zł dla Kabaretowi DUNIA” z Żółtańców za muzykę na żywo oraz płynne przejścia w skeczach i piosenkach w programie „I to i owo z życia wzięte” .
Kabaretowi Worgulanki ” z Worgul za żywiołowość i ekspresję w programie „Bimberek” nagrodę finansową w wysokości 150 zł
Kabaretowi ZAŚCIANEK” z Trzebieszowa za wątki feministyczne w programie „ Aspiracje kobiety” nagrodę finansową w wysokości 150 zł
Kabaretowi 50+ ” z Żakowoli Starej za udany debiut w programie „Randka w ciemno” nagrodę finansową w wysokości 150 zł 
Kabaretowi KUMPELE ” z Gręzówki za wielobarwność i sceny realistyczne w programie „Wykopki” nagrodę finansową w wysokości 150 zł
Kabaretowi NIEŚMIESZNIE ŚMIESZNI” ze Swór za abstrakcyjną formę kabaretową w programie „Do trzech razy sztuka” nagrodę finansową w wysokości 150 zł
Kabaretowi QQ na muniu” z Lublina za skecz wesele ukazane w krzywym zwierciadle w programie „Samo życie” nagrodę finansową w wysokości 150 zł .


Nagrodę publiczności i EURO BLOK RYCKI EDAM otrzymał Kabaret z Konopi i Szara Eminancja oraz Ser Ramzes, Cezar i Rycki Edam Spółdzielni Mleczarskiej RYKI otrzymały kabaretyWORGULANKI”, „BRZOSTOWIACY”, „QQ na Muniu”. XVIII Wojewódzkie Spotkania Kabaretowe „KĄKOLEWISKO” odbywały się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego Pana Sławomira Sosnowskiego. Zrealizowane przy pomocy finansowej Powiatu Radzyńskiego i dotacji Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie oraz sponsorów.

Powiat wspierał kwotą - 1800 zł.

Mistrzostwa Świata Taekwon-do

Mistrzostwa Świata Taekwon-do

Powiat Radzyński wspierał  Radzyńskie Sportowe Centrum Taekwon-do finansując opłaty startowe zawodników Klubu w  Mistrzostwach Świata w Taekwon-do ITF, które odbywały się  od 9 do 15 października 2017 r. w Dublinie a także dotując działalność statutową RSCT w ramach otwartych konkursów ofert. W reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata było 5 zawodników z Radzynia Podlaskiego:  Eryk Niewęgłowski, Martyna Zielnik, Katarzyna Ciężka, Patrycja Chud i Kamil Chud wraz z trenerem Łukaszem Ciężkim. Medale wywalczyli: Martyna Zielnik i Patrycja Chud oraz Katarzyna Ciężka. W zawodach wzięło udział 1144 zawodników z 59 państw.

Beneficjent:  Radzyńskie Sportowe Centrum Taekwon-do.

Kwota wsparcia - 13 200 zł.

11 października 2017 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Kąkolewnicy odbył się X Finał Konkursu Literackiego im. Ireny Golec „Czerwona róża dla Niej” organizowanego pod honorowym patronatem Tadeusza Sławeckiego Dyrektora Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie. Komisja w składzie: Ryszard Kornacki , Katarzyna Wileńska , Zofia Goławska

Jury po zapoznaniu się ze 107 zestawami prozy i poezji, postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

W dziedzinie poezji:

 

Kat. I

I miejsce – Michał Skowronek z Bytomia,

II miejsce – Dominika Nurzyńska z Żakowoli Radzyńskiej,

III miejsce – Martyna Stadnik z Międzyrzeca Podlaskiego

 

Wyróżnienie:

Julia Zieńczuk z Kąkolewnicy

Emilia Litwiniuk z Międzyrzeca Podlaskiego

Małgorzata Chodyka z Międzyrzeca Podlaskiego

Oliwia Ciechanowicz z Międzyrzeca Podlaskiego

 

Kat. II

 

II miejsce – Natalia Filimon z Międzyrzeca Podlaskiego

III miejsce – Kinga Rafaela Zaniewicz z Krzewicy

 

Wyróżnienie:

Anna Osiej z Halas

Patrycja Komoń z Kąkolewnicy

Alicja Zając z Radzynia Podlaskiego

 

Kat. III

I miejsce – Wiktoria Kopron z Berezy

II miejsce – Maciej Henryk Modzelewski z Białobrzegów

III miejsce – Małgorzata Szkuta z Międzyrzeca Podlaskiego

 

Wyróżnienie:

Anna Niedźwiecka z Żakowoli Radzyńskiej

 

Kat. IV

I miejsce – Tadeusz Charmuszko z Suwałk

II miejsce – Janina Krasiuk z Żakowoli Starej

III miejsce Krystyna Gudel z Suchowoli

 

Wyróżnienie:

Daniela Bednarek z Zelowa

Wiesław Korólczyk z Turowa

Anna Bełczącka z Radzynia Podlaskiego

Halina Graboś z Kamienia

 

 

 

W dziedzinie prozy:

 

Kat. I

I miejsce – Weronika Łopacka z Międzyrzeca Podlaskiego

II miejsce – Karol Migal z Turowa

III miejsce – Karol Zalewski z Polskowoli

 

Wyróżnienie:

Aleksandra Kostrzewa z Żakowoli Poprzecznej

Zuzanna Piwowar z Międzyrzeca Podlaskiego

Karolina Sykterz z Grabowca

 

Kat. II

I miejsce – Liwia Wojtaś z Radzynia Podlaskiego

II miejsce – Gabriela Kosk z Radzynia Podlaskiego

III miejsce – Nicol Kostrzewa z Kąkolewnicy

 

Wyróżnienie:

Izabela Kuźmiuk z Międzyrzeca Podlaskiego

Angelika Grodzicka z Turowa

Natalia Semeniuk z Wygnanki

Magdalena Drelowiec z Kąkolewnicy

 

Kat. III

I miejsce – Paulina Pożarycka z Międzyrzeca Podlaskiego

II miejsce – Eliza Korneluk z Piszczaca

III miejsce – Anna Niedźwiecka z Żakowoli Radzyńskiej

Wyróżnienie:

Weronika Drygiel z Międzyrzeca Podlaskiego

Natalia Sobieszek ze Stoków

Gabriela Warwas z Branicy Radzyńskiej

 Wsparcie powiatu - 1000 zł

 

 

W ramach tegorocznej edycji Dni Karola Lipińskiego odbyły się trzy koncerty w sali radzyńskiej Oranżerii.

Pierwszy z nich „TANGO COLLAGE” w wykonaniu Kwintetu Tanguillo odbył się 23 września 2017 r. Kwintet Tanguillo to lubelski zespół instrumentalny założony w 2003 roku, występujący w składzie: akordeonistka Elwira Śliwkiewicz-Cisak, pianista Piotr Chilimoniuk, gitarzysta Jakub Niedoborek, skrzypek Dariusz Drzazga i kontrabasista Robert Brzozowski. W programie koncertu znajdą się wspaniałe tanga Astora Piazzolli: Mumuki, Camorra Adios Nonino, Lunfardo, Otoño Porteño, Invierno Porteño, Primavera Porteña, Verano Porteño i Libertango oraz Quinteto nuevo Mikołaja Majkusiaka – utwór napisany na zamówienie Kwintetu Tanguillo.

Drugi koncert odbył się 7 października 2017 r. w wykonaniu Janusza Wawrowskiego – skrzypce i Grzegorza Skrobińskiego – fortepian. W programie wykonano utwory największych kompozytorów: Ignacy Jan Paderewski, Sonata a-moll na skrzypce i fortepian, Claude Debussy, Sonata g-moll, Pablo Sarasate, Zapateado, Henryk Wieniawski, Scherzo-Tarantella i Manuel Ponce, Estrellita.

28 października 2017 r. miał miejsce ostatni koncert w wykonaniu jednego z najbardziej obiecujących polskich pianistów młodego pokolenia Michała Szymanowskiego. W programie zaprezentowano utwory Fryderyka Chopina: Mazurki op. 17, Ballada f-moll op. 52, Walc As-dur op. 34 nr 1, Sonata h moll op. 58.

Organizatorem festiwalu było Radzyńskie Towarzystwo Muzyczne im. Karola Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim przy współpracy z Radzyńskim Ośrodkiem Kultury. Kierownictwo organizacyjne – prezes RTM Agnieszka Jeż.

Sponsorem strategicznym jest niezmiennie od wielu lat Spółdzielcza Mleczarnia „Spomlek”. Ponadto wspierają nas jednostki samorządu terytorialnego: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego, Powiat Radzyński i Burmistrz Radzynia Podlaskiego.

Powiat wspierał XXXIV Dni Karola Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim kwotą 10 000 zł.

Najczęściej czytane

Groby i cmentarze wojenne w kraju

25 Mar 2019 Ogłoszenia/Komunikaty

Zaproszenie na VII sesję Rady Powia…

19 Mar 2019 Ogłoszenia/Komunikaty

Wiosenna akcja szczepień lisów prze…

19 Mar 2019 Ogłoszenia/Komunikaty

f
f

Nowoczesna edukacja zawodowa w ZSP im. Jana Pawła II w Radzyniu