19 czerwiec 2019

AP

Galeria z bieżących prac na budowie warsztatów przy ZSP.

Projekt: Budowa warsztatów kształcenia zawodowego przy ZSP w Radzyniu Podlaskim wraz z wyposażeniem - etap I  jest realizowany przez Powiat Radzyński.

Celem projektu jest zwiększenie dostępności oraz poprawa jakości edukacji zawodowej i ustawicznej w powiecie radzyńskim.

Projekt jest dofinansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020, Osi priorytetowej 13 Infrastruktura Społeczna, Działanie 13.6 Infrastruktura kształcenia zawodowego i ustawicznego.

Dofinansowanie projektu z UE: 2 999 700,00 PLN

Wartość projektu w zakresie budowy: 7 712 100,00 PLN

Etap I realizacji projektu obejmuje budowę łączników z istniejącym obiektem Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych, budowę niezbędnych pomieszczeń technicznych, rozdzielni elektrycznej, węzłów sanitarnych, pracowni komputerowych oraz pracowni kształcenia praktycznego: elektrotechniki, elektromechaniki, metrologii i automatyki, spawalni, murarsko-tynkarska, stolarska, pracownie obróbki mechanicznej.

Na końcowym etapie jest postępowanie przetargowe związane z wyłonieniem wykonawcy na budowę drogi PPOŻ wraz z zagospodarowaniem terenu oraz przygotowywane jest postępowanie dotyczące zakupu wyposażenia warsztatów.

Tagged under

Budowa warsztatów kształcenia praktycznego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim postępuje.  Obecnie wykonywane są instalacje wodno-kanalizacyjne elektryczne oraz grzewcze. Wykonane już elementy budowy obejmują:

• roboty ziemne
  • fundamenty
  • ściany parteru i piętra
  • strop nad parterem
  • strop nad piętrem
  • stropodach i pokrycie dachowe
  • ścianki działowe
  • podłoża
  • tynki wewnętrzne
  • elewacje
  • roboty wykończeniowe - malowanie
  • okładziny
  • balustrady
  • roboty budowlane zewnętrzne
  • przyłącza
  • częściowe instalacje wod.-kan. instalacje elektryczne, instalacje c.o.

Dofinansowanie projektu z UE: 2 999 700,00 PLN

Wartość projektu w zakresie budowy: 7 712 100,00 PLN

Tagged under

16 kwietnia 2019 r. w Starostwie Powiatowym w Radzyniu Podlaskim Powiat Radzyński podpisał umowę na Przebudowę drogi powiatowej nr 1218L na odcinku Borki-Ulan Majorat. Wykonawcą robót będzie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Lubartów S.A.
Termin realizacji umowy zaplanowano na 31 października 2019 r.
Wartość robót opiewa na kwotę prawie 9 478 472,47 zł.

Droga zostanie przebudowana w ramach wspólnej realizacji przedsięwzięcia pn. Wygodniej, szybciej, bezpieczniej poprawa spójności komunikacyjnej województwa lubelskiego poprzez budowę i przebudowę dróg powiatowych usprawniających dostępność komunikacyjną do regionalnych i subregionalnych centrów rozwoju.

Oś Priorytetowa 8. Mobilność regionalna i ekologiczny transport.
Działanie 8.2 Lokalny układ transportowy.
Regionalny Program Operacyjny Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020.

Partnerami projektu jest 20 powiatów województwa lubelskiego. Całkowita kwota dofinansowana zadania to 117 709 250,00 zł.

Dofinansowanie dla Powiatu Radzyńskiego wynosi 5 064 270,19 zł.

Tagged under

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zaprasza do udziału w programie Groby i cmentarze wojenne w kraju.

Celem programu jest wspieranie opieki nad grobami i cmentarzami wojennymi na terenie Rzeczypospolitej Polskiej, stanowiącymi materialne świadectwo kluczowych wydarzeń z historii Polski związanych z walką i męczeństwem, a także wspieranie prowadzenia działań naukowych upowszechniających wiedzę na temat tych wydarzeń.

O dofinansowanie w ramach programu mogą ubiegać się samorządowe instytucje kultury (z wyjątkiem instytucji współprowadzonych przez ministra i jednostki samorządu terytorialnego); organizacje pozarządowe; jednostki samorządu terytorialnego; uczelnie publiczne i uczelnie niepubliczne; kościoły i związki wyznaniowe oraz ich osoby prawne. W naborze do programu jeden wnioskodawca ma prawo złożyć maksymalnie 2 wnioski. Program realizowany jest wyłącznie w trybie 1-rocznym. Wnioski należy składać z wykorzystaniem Elektronicznego Biura Obsługi Interesanta.

Szczegółowy zakres kwalifikujących się zadań, limity finansowe warunkujące uzyskanie dofinansowania, wykaz kosztów kwalifikowanych, kryteria oceny wniosków oraz pozostałe wymogi warunkujące udział w tegorocznym naborze określa regulamin. Regulamin oraz pozostałe informacje na temat programu znajdują się na stronie internetowej MKiDN, pod wyżej podanym linkiem.

Wnioski można składać w terminie do 29 marca 2019 roku.

Zaproszenie na X sesję Rady Powiatu

14 Cze 2019 Ogłoszenia/Komunikaty

Zasady zachowania się podczas burz …

13 Cze 2019 Ogłoszenia/Komunikaty