19 styczeń 2020

BS

Zarząd Powiatu w Radzyniu Podlaskim ogłasza otwarte konkursy ofert na realizację w 2020 r.  zadań publicznych w zakresie:

Termin składania ofert upływa 6 lutego 2020 r. o godzinie 15:00.

Wzory ofert i ramowych wzorów umów dotyczących realizacji zadań publicznych oraz wzory sprawozdań z wykonania tych zadań - zgodnie z Rozporządzeniem Przewodniczącego Komitetu do Spraw Pożytku Publicznego w sprawie  z dnia 24 października 2018 r. (Dz.U. z 2018 r. poz. 2057) - można pobrać ze strony powiatradzynski.pl

Tagged under

Starosta Radzyński podaje do publicznej wiadomości, że dnia 22 stycznia 2020 r. o godzinie 12:00 w budynku Starostwa Powiatowego w Radzyniu Podlaskim, Pl. Potockiego 1, I piętro, pokój nr 9 (sala konferencyjna) odbędzie się sprzedaż w drodze licytacji publicznej ruchomości:

Kawasaki ZZ-R600, nr rej. brak, rok prod. 1999, nr VIN JKAZX600EEA059499

Zobacz pełną treść obwieszczenia (plik pdf)

Tagged under

Rekrutację na stanowiska Regionalnych Doradców ds. Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych (2 osoby w każdym województwie) prowadzi Fundacja Polskiej Akademii Nauk w ramach projektu STRATEGOR. Opracowanie narzędzia do programowania strategicznego w obszarze przeciwdziałania ubóstwu i wykluczeniu społecznemu na poziomie lokalnym dla jednostek samorządu terytorialnego nr POWR.02.05.00-00-0217/18.

Ogłoszenie o rekrutacji wraz ze szczegółowym opisem warunków i wymagań na stanowisko oraz regulaminem rekrutacji dostępne jest na stronie internetowej Fundacji PAN.

Tagged under

Zapraszamy przedsiębiorców z województwa lubelskiego do udziału w kolejnych naborach na misje gospodarcze połączone ze spotkaniami B2B.

Celem uczestnictwa przedsiębiorców w wyjazdach jest prezentacja potencjału Województwa Lubelskiego w ramach kluczowych i perspektywicznych sektorów gospodarki regionu, w tym:

• pomoc przedsiębiorcom w wejściu na nowe rynki zagraniczne poprzez umożliwienie im nawiązania kontaktów handlowych z partnerami zagranicznymi (udział w rozmowach B2B),
  • promocja przedsiębiorstw na rynkach zagranicznych.

Na portalu gospodarczym Województwa Lubelskiego (http://invest.lubelskie.pl) zamieszczone zostały oferty udziału w misjach handlowych i targach zagranicznych w 2020 roku. Oferty kierowane są do kluczowych branż naszego regionu, w tym m.in. branży spożywczej, farmaceutycznej, meblarskiej, budowlanej, maszynowej, IT.

Ogłoszenia o naborze skierowane są do przedsiębiorców z sektora MŚP (mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa) prowadzących działalność na terenie województwa lubelskiego, tj. posiadających siedzibę lub co najmniej oddział na terenie województwa lubelskiego minimum 12 miesięcy (na dzień złożenia wniosku).

Szczegółowe informacje znajdą Państwo pod linkiem: http://invest.lubelskie.pl/pl/aktualnosc/misje-gospodarcze-2019-2020

Zapraszam do zapoznania się z ofertą udziału w misjach handlowych i targach zagranicznych organizowanych przez Województwo Lubelskie - lista misji (plik pdf). Lista zawiera informację o krajach, terminach misji oraz branżach.

Danuta Sulowska
Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie

Departament Gospodarki i Wspierania Przedsiębiorczości
Oddział Biznes Lubelskie

Tagged under

Uroczystości pogrzebowe odbyły się 19 grudnia w kościele Świętej Trójcy w Radzyniu Podlaskim. W imieniu Radnych Rady Powiatu i Członków Zarządu Powiatu w Radzyniu Podlaskim oraz pracowników Starostwa Powiatowego w Radzyniu Podlaskim mowę pogrzebową wygłosił Starosta Radzyński, Pan Szczepan Niebrzegowski.

Mieczysław Wagner (1956 – 2019)

"Wszystko ma swój czas i jest  wyznaczona godzina na wszystkie sprawy pod niebem"

W imieniu władz samorządowych Powiatu Radzyńskiego: Radnych Rady Powiatu i Członków Zarządu Powiatu w Radzyniu Podlaskim oraz własnym, a także pracowników Starostwa Powiatowego w Radzyniu Podlaskim, chcę wyrazić głębokie wyrazy współczucia rodzinie zmarłego śp. Mieczysława Wagnera – Radnego Rady Powiatu w latach 2002-2006 i 2010-2019, a od 2018 roku także Członka Zarządu Powiatu.

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszego przyjaciela, kolegi, zaufanego współpracownika śp. Mieczysława. Każde pożegnanie, a szczególnie to ostatnie skłania do zadumy i refleksji. Niezbadane wyroki Opatrzności sprawiły, że odszedł od nas tak nagle i niespodziewanie.

Wspominamy wszystkie sprawy i działania, które łączyły nas ze śp. Mieczysławem. Było ich bardzo wiele i trudno byłoby je wszystkie wymienić. Pamiętamy go przede wszystkim jako osobę zaangażowaną na rzecz pomocy drugiemu człowiekowi. Jego aktywność w staraniach służących rozwojowi Powiatu Radzyńskiego owocowała wieloletnią pracą w samorządzie lokalnym Powiatu. Jako radny posiadał zawsze swoje zdanie, którego potrafił bronić będąc jednocześnie gotowym do kompromisu i otwartym na argumenty innych, zawsze starał się służyć swoją pomocą tam, gdzie była ona potrzebna. Jego życiowy optymizm, życzliwość i pogoda ducha były dla nas zawsze dobrym przykładem zachowań w sytuacjach trudnych i niejednokrotnie pozwalały znaleźć dobre wyjście z pojawiających się problemów w pracy samorządowej, przywracając właściwe proporcje i podejście w wielu kwestiach.

Będzie nam tego bardzo brakowało. W naszej pamięci, na stałe pozostanie skromny człowiek, pochylający się nad problemami zwykłych ludzi, który z cierpliwością i uwagą potrafił wysłuchać każdego człowieka. W pamięci nas wszystkich, sercach i na kartach historii nie tylko lokalnej społeczności zapisałeś się na zawsze.

Drogi Mieczysławie, Nasz Przyjacielu
Spoczywaj w pokoju!