BIP

Rozmiar tekstu

Kontrast

24 sierpień 2019

BS

W Starostwie Powiatowym pracujemy 27 kwietnia 2019 r. (sobota) 
2 maja (czwartek) będzie dniem wolnym od pracy.

 

Zarządzenie nr 11/19
Starosty Radzyńskiego
z dnia 17 kwietnia 2019 roku

w sprawie ustalenia w Starostwie Powiatowym w Radzyniu Podlaskim dnia wolnego od pracy.

Na podstawie art. 34 ust. l oraz art. 35 ust. 2 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (Dz.U. z 2019 r. poz. 511) zarządza się, co następuje:

§ 1

  1. Ustanawia się dzień 2 maja 2019 r. (czwartek) dniem wolnym od pracy w Starostwie Powiatowym w Radzyniu Podlaskim za odpracowaniem w dniu 27 kwietnia 2019 r. (sobota).
  2. Ustala się w dniu 27 kwietnia 2019 r. czas pracy w godzinach od 7:30 do 15:30.
  3. Informacja o ustanowionym dniu wolnym i wyznaczonym w zamian jego dodatkowym dniu pracy podana zostanie poprzez:
  1. wywieszenie informacji na tablicy ogłoszeń Starostwa Powiatowego w Radzyniu Podlaskim oraz na głównych drzwiach wejściowych do budynków starostwa,
  2. zamieszczenie informacji na stronie internetowej Powiatu Radzyńskiego,
  3. zamieszczenie niniejszego zarządzenia w Biuletynie Informacji Publicznej.

 § 2

Wykonanie zarządzenia powierza się Sekretarzowi Powiatu i Kierownikowi Wydziału Organizacyjnego.

 § 3

Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.

Tagged under

1 marca 2019 r. w  Radzyniu Podlaskim odbył się finał Konkursu Historycznego „Rotmistrz Witold Pilecki – Bohater Najnowszej Historii Polski” zorganizowany przez   I Liceum Ogólnokształcące oraz Stowarzyszenie Przyjaciół I Liceum Ogólnokształcącego w Radzyniu Podlaskim z okazji  Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych pod honorowym patronatem Starosty Radzyńskiego – Pana Szczepana Niebrzegowskiego, Burmistrza Miasta Radzyń Podlaski – Pana Jerzego Rębka oraz Wójta Gminy Radzyń Podlaski – Pana Wiesława Mazurka. Patroni Honorowi byli jednocześnie fundatorami nagród dla laureatów. 

Do udziału w Konkursie przystąpiło 110 uczniów z 12 szkół powiatu radzyńskiego. Do finału komisja zakwalifikowała 55 uczniów.  

Po zakończeniu eliminacji finałowych  uczestnicy zwiedzili „Namiot Żołnierzy Wyklętych” ustawiony na Placu Wolności z okazji Narodowego Dnia Pamięci oraz obejrzeli film o Rotmistrzu Pileckim w kinie Radzyńskiego Ośrodka Kultury, na który zostali zaproszeni przez dyrektora ROK – Pana Roberta Mazurka. Następnie odbyło się podsumowanie konkursu i wręczenie laureatom dyplomów i nagród. 
Tytuły laureatów uzyskali:

W kategorii szkół podstawowych:

  • I miejsce – Małgorzata Drozdek (Szkoła Podstawowa w Białej)
  • II miejsce – Szymon Głębocki (Szkoła Podstawowa nr 1 w Radzyniu Podlaskim)
  • III miejsce – Zuzanna Pękała (Szkoła Podstawowa nr 1 w Radzyniu Podlaskim)

W kategorii gimnazjów:

  • I miejsce – Julia Piątkowska (Gimnazjum nr 1 w Radzyniu Podlaskim)
  • II miejsce – Mateusz Truszkowski (Gimnazjum nr 2 w Radzyniu Podlaskim)
  • III miejsce – Aleksandra Blicharz (Gimnazjum nr 2 w Radzyniu Podlaskim)

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych:

  • I miejsce – Konrad Adamowicz (ZSP w Radzyniu Podlaskim)
  • II miejsce – Kacper Kozak (I LO w Radzyniu Podlaskim)
  • III miejsce – Sebastian Skwara (I LO w Radzyniu Podlaskim)

 Autorem wszystkich pytań konkursowych był Pan Tadeusz Pietras – wieloletni dyrektor I LO w Radzyniu Podlaskim, emerytowany nauczyciel historii, członek Zarządu SPILO.

Organizatorzy serdeczne dziękują wszystkim, którzy włączyli się w organizację lub wzięli udział w konkursie.

Tekst i zdjęcia I LO.

 

Tagged under

Uczniowski Klub Sportowy „Sprint” w Ulanie – Majoracie we współpracy z Zespołem Szkół w Ulanie-Majoracie  organizuje w dniach  01 – 03.03.2019 r.   VIII Międzynarodowy XVIII Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt i Chłopców pod honorowym patronatem Wójta Gminy Ulan – Majorat Jarosława Koczkodaja  i Starosty Radzyńskiego Szczepana  Niebrzegowskiego.

W  turnieju wystąpi  ok. 600 zawodniczek i zawodników z 22  klubów sportowych (44  zespołów) z  pięciu  województw oraz drużyna z Ukrainy. Rozegranych zostanie 138 spotkań. Łączny czas czystej  gry  na trzech  halach sportowych –  60 godzin
Turniej rozgrywany będzie jednocześnie na trzech  halach sportowych: ZS w Ulanie – Majoracie / kategoria dzieci – dziewczęta i chłopcy /, I LO w Radzyniu Podlaskim oraz  w ZSP w Radzyniu Podlaskim,  / kategoria młodziczka i młodzik / w godzinach:

  • piątek – 1300 – 2200
  • sobota – 800 – 2200
  • niedziela – 800 – 1430 
    Uroczyste zakończenie turnieju w hali ZS w Ulanie - Majoracie o godz.1445

Zawodnicy/zawodniczki  rywalizować  będą w  czterech kategoriach:

KATEGORIA - DZIECI  / Dziewczęta – 2006/2007 / 

  1. KS „Victoria” Piaseczno
  2. UKS „Kangur” Siemiatycze
  3. UKS „49” Białystok
  4. UKS „Bursa” Puławy
  5. PSP 1 Przysucha
  6. UKS „Jedynka” I Łuków
  7. UKS „Jedynka” II Łuków
  8. UKS „Handball” Posada Górna
  9. UKS „Sprint” Ulan-Majorat 

KATEGORIA - DZIECI / Chłopcy  – 2006/2007 /  

  1. UKS „Bursa” Puławy
  2. MKS SP 5 „Pogoń” Siedlce
  3. UKS „Wilanowia” I Warszawa
  4. UKS „Wilanowia” II Warszawa
  5. KS „Azoty - Puławy”
  6. UMKS „Orlęta” Zwoleń
  7. UKS „50” Białystok
  8. UKS „Kangur” Siemiatycze
  9. UKS „Jedynka” Łuków
  10. KS „Victoria” Piaseczno
  11. UKS „Sprint” I Ulan-Majorat
  12. UKS „Sprint” II Ulan-Majorat 

KATEGORIA   - MŁODZICZKA – 2004/2005   

  1.  UKS „50” Białystok
  2. UMKS „Orlęta” Zwoleń
  3. MUKS „Omega” Mragowo
  4. UKS „Piątka” Łuków
  5. ULKS „Grom” Wieniawa
  6. MKS Lublin
  7. UKS “Handball” Posada Górna
  8. UKS “Jedynka” Łuków
  9. UKS “Sprint” Ulan – Majorat 

KATEGORIA  -  MŁODZIK – 2004/2005 

  1. UKS „Bursa” Puławy
  2. TS Siemiatycze
  3. UKS „50” Białystok
  4. KS „Victoria” Piaseczno
  5. MKS SP 5 „Pogoń” Siedlce
  6. UKS „Wilanowia” Warszawa
  7. MKS „Padwa” Zamość
  8. KU AZS UMCS Lublin
  9. PSP 1 Przysucha
  10. HC Łuck
  11. UKS „Szczypiorniak” Lesznowola
  12. UKS „Jedynka” Łuków
  13. Kadra Województwa Lubelskiego
  14. UKS „Sprint” Ulan-Majorat

Wszystkie zespoły otrzymają puchary ,dyplomy.  Wręczone również zostaną nagrody indywidualne dla najlepszego strzelca, bramkarza i zawodnika w poszczególnych kategoriach wiekowych oraz upominki dla najlepszych zawodników w poszczególnych drużynach.

Turniej  współfinansowany  jest przez  Gminę Ulan-Majorat , Powiat Radzyński, Urząd Marszałkowski woj. lubelskiego w Lublinie oraz sponsorów.

Tomasz  Niebrzegowski,
 Prezes UKS „Sprint” Ulan-Majorat

Tagged under

Stowarzyszenie Lodołamacze Radzyń Podlaski oraz Form Fitness zorganizowało 17 lutego 2019 r. Bieg Morsa - charytatywnie dla Dla Aleksandry Mielnik.
Wydarzenie objął patronatem honorowym Starosta Radzyński.

Tego dnia nad Zalewem w Radzyniu Podlaskim około sto osób biegało i morsowało. Najliczniejsze grupy przybyły z Firleja, Łukowa, Białej Podlaskiej.
Poza aktywnym wypoczynkiem impreza miała na celu wsparcie chorej Aleksandry Melnik, na pomoc dla dla której były licytowane przedmioty (Starosta Radzyński przekazał na licytację akwarelę autorstwa Marka Kołodziejczyka, która powstała na bełcząckim plenerze Dolina Tyśmienicy). 

Zwycięzcami Biegu Morsa o Puchar Starosty Radzyńskiego zostali:

Kategoria Kobiet:

  1. Monika Osińska 
  2. Sylwia Patrzylas - Jańczak 
  3. Weronika Młodzikowska 

Kategoria Mężczyzn:

  1. Paweł Młodzikowski 
  2. Wojciech Góral 
  3. Bartosz Trykacz 

Puchary zwycięzcom ufundował Powiat Radzyński a wręczali je Starosta Szczepan Niebrzegowski i Wicestarosta Jarosław Ejsmont

Organizatorzy: Stowarzyszenie Lodołamacze Radzyń Podlaski oraz Form Fitness Dorota Wołodko zapraszają do licytacji na FB FORM FITNESS - zakładka Licytacja dla OLI.

Zapraszamy za rok Lodołamacze

Zdjęcia z archiwum organizatorów

Tagged under
Tagged under

Najczęściej czytane

Dożynki Powiatowo-Gminne

Dożynki Powiatowo-Gminne

21 Sie 2019 Ogłoszenia/Komunikaty

27 sierpnia sesja Rady Powiatu

21 Sie 2019 Ogłoszenia/Komunikaty

25 sierpnia 2019 r. Biała Niedziela w I LO

25 sierpnia 2019 r. Biała Niedziela…

20 Sie 2019 Ogłoszenia/Komunikaty

f
f

Nowoczesna edukacja zawodowa w ZSP im. Jana Pawła II w Radzyniu