Ikona BIP

Ikona zmniejsz rozmiar tekstu Ikona standardowy rozmiar tekstu Ikona zwiększ rozmiar tekstu

Ikona zmień kontrast

23 wrzesień 2020

2010 Rozszerzenie oferty Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego – Przedszkola specjalnego

Kategoria: Edukacja

Powstanie przedszkola dla dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych w powiecie radzyńskim jest efektem współpracy rodziców dzieci, które ze względu na deficyty rozwojowe,nie mogą uczestniczyć w zajęciach oferowanych przez standardowe placówki przedszkolne oraz starosty radzyńskiego Jerzego Kułaka i burmistrza Witolda Kowalczyka, których to zainteresowali tym problemem.

Prowadzenie przedszkola dla dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych jest zadaniem własnym gmin. Powiat radzyński realizuje je wyłącznie na podstawie stosownych uchwał rad wszystkich gmin powiatu radzyńskiego ( i miasta Radzyń Podlaski) przekazujących to zadanie samorządowi powiatowemu oraz zawartych porozumień z wójtami i burmistrzem. Wszystkie formalności udało się sfinalizować dopiero w 2010 roku.

Przedszkole rozpoczęło pracę od 1 września 2010 r. w strukturze Specjalnego ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Radzyniu Podlaskim.

Na zakup wyposażenia przedszkola w sprzęt i pomoce dydaktyczne przeznaczono 134 044,65 zł.

Adaptacja budynku po PCPR na potrzeby przedszkola specjalnego wynosiła 154 638,69 zł. Koszt całego przedsięwzięcia to 288 683,34 zł. Połowa kosztów pokrytych została z budżetu powiatu, pozostałe z budżetów gminy (proporcjonalnie do liczby mieszkańców).

Promocja tomiku poezji Marty Świć pt. „Złożona z kropli”
Z Pawłem Skibą w podroży po Tajlandii
II koncert XXXVII Dni Karola Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim

II koncert XXXVII Dni Karola Lipińs…