Otwarcie pracowni tomografii komputerowej

Kategoria: Zdrowie

Pracownia tomografii komputerowej wyposażona jest w wielorzędowy spiralny 8-rzędowy skaner GE BrightSpeed, umożliwiający bardzo dokładne przekrojowe obrazowanie całego ciała, posiadający również opcję kardio ( do badań serca). Badania kontrastowe wykonywane są z użyciem automatycznego wstrzykiwacza kontrastu. Pracownia konsultuje badania z dwoma wiodącymi ośrodkami teleradiologii w Polsce: Zakładem Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Wartość tomografu komputerowego wraz z pracami adaptacyjno-instalacyjnych i szkoleniem personelu –    3 068 010 zł.

Rada Powiatu udzieliła szpitalowi dotacji na zakup tomografu komputerowego w kwocie 500 000 zł (koszt pierwszej raty) oraz poręczyła kredyt długoterminowy zaciągnięty na ten cel przez SPZOZ w Radzyniu Podlaskim w kwocie 2 500 000 zł wraz z odsetkami w kwocie 542 000 zł. Pracownia została uruchomiona 1 stycznia 2007 r.

Droga Radzyń Podlaski – Zbulitów – Wohyń. Wstęga została przecięta

Droga Radzyń Podlaski – Zbulitów – …

30 Lip 2021 Wiadomości ze Starostwa

Konkurs pn. „Nagroda Trzeciego Sektora”