Muzeum w Woli Osowińskiej przystąpiło do europejskiej akcji Nocy Muzeów po raz jedenasty. Impreza odbywała się 14 maja w godz. 18.00 - 22.00. Zorganizowało ją Towarzystwo Regionalne im. Wacława Tuwalskiego, a dofinansował Powiat Radzyński, natomiast patronatem honorowym objął Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski. W wydarzeniu uczestniczył Wicestarosta Radzyński Michał Zając.

Organizacyjnego wsparcia udzieliły miejscowe instytucje: Zespół Szkół Rolniczych, Zespół Placówek Oświatowych (prace porządkowe wolontariuszy przed imprezą i pomoc w trakcie jej trwania), Ochotnicza Straż Pożarna w Woli Osowińskiej (wypożyczenie i dostarczenie ławek z remizy). Program imprezy realizowany był zarówno wewnątrz budynku jak i w jego otoczeniu, przedstawiał się następująco:

- Zwiedzanie stałej ekspozycji w 7 salach: sień, dawna kuchnia, dawny pokój, sala poświęcona tkactwu, kancelaria szkolna, wystawa historyczna, galeria obrazów Haliny Deleżuch i rękodzieła ludowego. Przewodnikami byli: Małgorzata Rogulska, Izabela Kożuch, Krystyna Kożuch oraz Zdzisław Skowron.

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy na Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Radzyniu Podlaskim.

W wydarzeniu wystąpi blisko 400 zawodników! Fundatorem pucharów jest Powiat Radzyński. Imprezę honorowym patronatem objął Starosta Radzyński.

Szczegóły na plakacie.

Zachęcamy!

Uczniowie klas samochodowych Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim zafascynowani polską motoryzacją podjęli się odrestaurowania zabytkowego samochodu marki polonez z 1986 roku.

Odnawianie pojazdu odbywało się na warsztatach szkolnych w czasie zajęć praktycznych oraz na zajęciach dodatkowych. Klasyk lat osiemdziesiątych przeszedł pełną renowację. Uczniowie odtworzyli i zakonserwowali wnętrze samochodu, jego zabudowę, mechanikę oraz lakier. Wszystkie części i podzespoły są oryginalne. Pojazd jest sprawny, nadający się do jazdy. Inicjatorami projektu byli nauczyciele przedmiotów samochodowych: Stanisław Kania i Wojciech Mackiewicz. Proces renowacji oraz efekt można obejrzeć w poniższej galerii zdjęć oraz w dniu otwartym szkoły - 31.05.2022.

W poniedziałek, 16 maja, wystartował nabór do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2022/2023. Uczniowie mogą składać wnioski o przyjęcie do szkoły do 24 czerwca. Wyniki naboru zostaną ogłoszone 22 lipca, zaś w sierpniu odbędzie się rekrutacja uzupełniająca.

Tegoroczna rekrutacja, podobnie jak w roku poprzednim, do czteroletnich liceów ogólnokształcących, pięcioletnich techników i trzyletnich branżowych szkół I stopnia prowadzonych przez Powiat Radzyński na rok szkolny 2022/2023 będzie prowadzona z wykorzystaniem systemu teleinformatycznego. Istnieje również możliwość złożenia wniosku drogą tradycyjną.

Wniosek pobierzecie Państwo niżej w zakładce Pliki do pobrania, można go również otrzymać w szkole ponadpodstawowej, po czym należy go wypełnić, podpisać czytelnie i złożyć w sekretariacie szkoły.

Pracownik szkoły wprowadzi wszystkie dane zawarte we wniosku do systemu elektronicznego.

Zobacz XXIX Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Taekwon-do!

Zobacz XXIX Mistrzostwa Polski Juni…

20 Maj 2022 Powiat wspiera

Noc Muzeów 2022 w Woli Osowińskiej