Najkorzystniejszą ofertę w przetargu złożyło Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Lubartów S.A. Inwestycja zostanie wykonana za niecałe 25 milionów złotych. Na to zadanie Powiat Radzyński otrzymał dofinansowanie ponad 15 milionów 112 tysięcy złotych w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Pozostałe 20% środków zostaną zabezpieczone w budżecie Powiatu Radzyńskiego, natomiast kolejne 20% pokryją gminy: Czemierniki i Borki – proporcjonalnie do długości odcinka na swoim terenie. Na prawie 9-kilometrowym odcinku drogi Borki – Bełcząc wykonane zostaną: poszerzenia jezdni do 6 metrów, jednostronne pobocza bitumiczne oraz chodnik, przejścia dla pieszych z oznakowaniem aktywnym, przystanki autobusowe z peronami w tym jeden z zatoką, 3 radarowe mierniki prędkości oraz poprawiona nośność konstrukcji.
Cel programu
Celem programu jest uzyskanie doraźnej, czasowej pomocy, usługi opieki wytchnieniowej w formie pobytu dziennego. Opieka wytchnieniowa ma za zadanie odciążenie członków rodzin lub opiekunów poprzez wsparcie ich w codziennych obowiązkach lub zapewnienie czasowego zastępstwa. Dzięki temu wsparciu osoby zaangażowane na co dzień w sprawowanie opieki dysponować będą czasem dla siebie, który będą mogły przeznaczyć na odpoczynek i regenerację, jak również na załatwienie niezbędnych spraw. Usługa opieki wytchnieniowej to również czasowe zapewnienie opieki osobie z niepełnosprawnością, gdy nie może jej sprawować opiekun, np. z uwagi na zdarzenie losowe.
Z usługi opieki wytchnieniowej może skorzystać członek rodziny lub opiekun zamieszkujący we wspólnym gospodarstwie domowym i sprawujący całodobową opiekę nad osobą niepełnosprawną wymagającą wysokiego poziomu wsparcia, która jest:
Formularze i dokumenty dostępne są w siedzibie PCPR w Radzyniu Podlaskim:
PCPR
Chcąc uhonorować wkład Kół Gospodyń Wiejskich w promowanie bogactwa oraz różnorodności lokalnej tradycji a także pogłębić wiedzę o kulturze regionu, Organizatorzy Festiwalu „Polska od Kuchni” już po raz trzeci zapraszają wszystkie KGW do udziału w konkursach angażujących Koła z całej Polski. Szczypty pikanterii konkurencjom dodadzą wartościowe nagrody, które Koła mogą zdobyć na każdym etapie rywalizacji.
Motywem przewodnim Festiwalu i wszystkich kategorii konkursowych będzie tradycyjny, niedzielny obiad z ucztą smaków, kolorów, zapachów, z tańcem muzyką i pysznym polskim jedzeniem, oraz tradycjami z nim związanymi.
to przestrzeń dla wszystkich kobiet, które chcą poczuć się wyjątkowo, są pełne klasy i wdzięku. W konkursie Miss jedną z kreacji, w której zaprezentują się Panie będzie strój, w którym kandydatki pojawiłyby się na niedzielnym obiedzie. Konkurs odbędzie się w dwóch kategoriach wiekowych: Miss do 45 r. życia oraz Miss 45+.
podczas którego Koła mają za zadanie przygotować dwudaniowy, niedzielny obiad, w skład którego wchodzi zupa z makaronem oraz drugie, dowolnie wybrane danie. Koła mogą przygotować tradycyjne, regionalne dania.
to kategoria konkursowa, w której Koła mogą wykazać się największą kreatywnością! Zgłoszenia powinny nawiązywać do regionalnych tradycji niedzielnego obiadu: tańce, przyśpiewki, własnoręcznie szyte obrusy lub inne rękodzieło. Wszystkie chwyty dozwolone!
https://www.festiwalpolskaodkuchni.pl/zgloszenia-do-konkursow-on-line-s6106
Spośród nadesłanych zgłoszeń Komisje Konkursowe wybiorą najbardziej inspirujące Koła ze wszystkich kategorii konkursowych, z każdego województwa, które przejdą do kolejnego etapu – Półfinałów Wojewódzkich.
Półfinały Konkursów odbędą się podczas lokalnej edycji Festiwalu „Polska Od Kuchni”. Festiwal odwiedzi każde województwo by zaserwować uczestnikom bezpłatne wydarzenie okraszone wspaniałą atmosferą lokalnych społeczności oraz regionalnej kultury i tradycji. W trakcie Półfinałów Wojewódzkich wyłonieni zostaną zwycięzcy każdej kategorii konkursowej, którzy przejdą do trzeciego etapu – Finału. Już na tym etapie na uczestników będą czekać niezapomniane emocje, a na zwycięzców wartościowe nagrody. Nagroda główna dla zwyciężczyń Półfinałów w każdej kategorii to 3 000 zł.
Finał Festiwalu odbędzie się 30 września 2023 r. na błoniach PGE Narodowego w Warszawie. Podczas tego wydarzenia zmierzą się ze sobą zwycięzcy wszystkich Półfinałów Wojewódzkich w poszczególnych kategoriach konkursowych. Wydarzenie zakończy uroczysta gala z wręczeniem nagród oraz koncert „Roztańczony PGE Narodowy”. Nagrody główne do zdobycia w Finale to aż 10 000 zł.
Festiwal otrzymał Patronaty Honorowe Marszałków i Wojewodów, a każda edycja relacjonowana będzie w telewizji.
Więcej informacji na stronie: www.festiwalpolskaodkuchni.pl oraz na naszych profilach na portalach społecznościowych:
Facebook: https://www.facebook.com/polskaodkuchni
Instagram: https://www.instagram.com/festiwalpolskaodkuchni
28 marca br. w Sali Kolumnowej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyło się spotkanie, podczas którego zostały podpisane umowy na realizację zadań do dofinasowania ze środków w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Umowę podpisano między Wojewodą Lubelskim Lechem Sprawką, a Starostą Radzyńskim Szczepanem Niebrzegowskim, Wicestarostą Michałem Zającem i Skarbnikiem Justyną Sałaj.