Ukraińskie spotkanie w Radzyniu

Radzyński Ośrodek Kultury i działające przy nim Radzyńskie Stowarzyszenie „Podróżnik” zapraszają na spotkanie z Katarzyną Łozą, autorką książki „Ukraina. Soroczka i kiszone arbuzy”, która przyjedzie do Radzynia prosto ze Lwowa. Wydarzenie odbędzie się we wtorek 30 sierpnia, początek o godz. 18.00 w sali kameralnej Radzyńskiego Ośrodka Kultury (ul. Jana Pawła II 4). Wstęp wolny.

Jak pisze wydawca – ta książka miała ukazać się w innych okolicznościach. „Kiedy dwa lata temu zaczynaliśmy nad nią pracować, chcieliśmy wydać tytuł, który pomoże nam poznać sąsiadów – zarówno tych zza naszej wschodniej granicy, jak i tych, którzy tak licznie żyją między nami. Chcieliśmy, aby Katarzyna Łoza – popularna przewodniczka po Lwowie – wskazała czytelnikom miejsca, które warto odwiedzić i opowiedziała o historii i współczesności Ukrainy tak zajmująco, jak tylko ona potrafi. To miała być książka, którą można byłoby wrzucić do plecaka i ruszyć w fascynującą podróż po pięknym kraju. Dzisiaj to niemożliwe.

Serdecznie zachęcamy do udziału w Pikniku Integracyjnym Ósmego Koloru Tęczy, który odbędzie się 20 sierpnia od godziny 14:00.

Szczegóły na plakacie.

Zapraszamy!

Plakat

Serdecznie zapraszamy na "Szkolenie eksperckie dla Podmiotów Ekonomii Społecznej z zakresu zamówień publicznych w województwie podlaskim, warmińsko-mazurskim, lubelskim, mazowieckim i łódzkim."

W ramach projektu oferujemy następujące formy wsparcia:

1. Szkolenia, które będą odbywać się w trybie online, nie kolidując z Państwa pracą oraz innymi obowiązkami. Szkolenia poprowadzi wykwalifikowana kadra.

Po zakończonym szkoleniu otrzymają Państwo certyfikat potwierdzający ukończenie szkolenia.

Zapraszamy do lektury nowego wydania INFORMATORA POWIATOWEGO - nr 2 (9) z 29 lipca 2022 r., który jest nieodpłatnie dystrybuowany w sklepach całego Powiatu Radzyńskiego.

Przeczytamy w nim m.in. o przyznaniu Elżbiecie Dzikowskiej tytułu Honorowego Obywatela Powiatu Radzyńskiego, kolejnych dotacjach na powiatowe inwestycje, wotum zaufania i absolutorium dla Zarządu Powiatu, zelektryfikowaniu linii kolejowej, otwarciu nowych dróg w Woli Chomejowej, Wohyniu i Płudach, szkolnych inwestycjach, zakupie sprzętu do radzyńskiego SP ZOZ, budowie Via Carparii, "Kozimrynku 2022", Pikniku Lotniczym w Woli Osowińskiej, jubileuszach OSP na terenie powiatu, zbliżających się dożynkach oraz wiele innych ciekawych artykułów z życia Powiatu Radzyńskiego.

Ukraińskie spotkanie w Radzyniu

12 Sie 2022 Powiat wspiera

Piknik Integracyjny Ósmego Koloru Tęczy

Piknik Integracyjny Ósmego Koloru T…