Trwa ofensywa drogowa na terenie Powiatu Radzyńskiego

Na zdjęciu od lewej stoją: Wójt Gminy Komarówka Podlaska Ireneusz Demianiuk, Wicestarosta Radzyński Michał Zając, Wicewojewoda Lubelski Robert Gmitruczuk, Wicemarszałek Województwa Lubelskiego Michał Mulawa oraz Dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich Paweł Szumera Na zdjęciu od lewej stoją: Wójt Gminy Komarówka Podlaska Ireneusz Demianiuk, Wicestarosta Radzyński Michał Zając, Wicewojewoda Lubelski Robert Gmitruczuk, Wicemarszałek Województwa Lubelskiego Michał Mulawa oraz Dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich Paweł Szumera fot. Michał Maliszewski
Opublikowane w Wiadomości ze Starostwa

W ramach prowadzonej przez Samorząd Województwa Lubelskiego Ofensywy Drogowej Wicemarszałek Województwa Lubelskiego Michał Mulawa wizytował przebudowywany odcinek drogowy w Żeliźnie. Towarzyszyli mu: Wicewojewoda Lubelski Robert Gmitruczuk, Wicestarosta Radzyński Michał Zając, Wójt Gminy Komarówka Podlaska Ireneusz Demianiuk oraz Dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich Paweł Szumera.

Przebudowywana droga wojewódzka 813 o długości 1 km 150 m w miejscowości Żelizna jest kluczową drogą dla Gminy Komarówka Podlaska. Przebiega ona przez: Komarówkę, Przegaliny Duże, Żulinki, Żeliznę do granicy powiatu. Inwestycja ta była długo oczekiwana przez mieszkańców. Koszt przedsięwzięcia to około 2 miliony złotych.

- Wreszcie znalazły się środki na to, by takie inwestycje realizować. Co ważne, oprócz modernizacji tej drogi został wykonany chodnik, który po pierwsze zwiększy bezpieczeństwo ruchu pieszych oraz dzieci i młodzieży, którzy tą drogą udają się do szkoły, ale również wszystkich uczestników ruchu drogowego. To nie jest nasza ostatnia wizyta w Powiecie Radzyńskim i nie ostatnia w Gminie Komarówka Podlaska. W przyszłym roku we współpracy z rządem planujemy kolejne remonty, kolejnych odcinków na południowym Podlasiu i myślę, że zarówno Powiat Radzyński oraz Powiat Parczewski będzie w tej ofensywie w 2022 roku uczestniczył – mówił Wicemarszałek Michał Mulawa.

W ramach prowadzonych prac w Powiecie Radzyńskim i Łukowskim remontem objęto ponad 5 km dróg wojewódzkich oraz wybudowano chodniki i ciągi pieszo-rowerowe o długości ponad 2,6 km.

- Panie Marszałku, Panie Wojewodo, dziękujemy za zauważenie potrzeb remontowych dróg wojewódzkich na terenie powiatu radzyńskiego. Oczywiście ofensywa drogowa w naszym powiecie również trwa. Realizujemy szereg inwestycji dofinansowanych z programów rządowych, przede wszystkim z Funduszu Dróg Samorządowych i z tego miejsca chciałbym podziękować Panu Premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, przedstawicielom władzy za te dofinansowania i wspieranie nas w naszych potrzebach. Dziękujemy również samorządom gminnym. Zauważamy potrzeby w każdej miejscowości, w każdej gminie i robimy to przy współpracy z wójtami na zasadzie 50 na 50 wkładu własnego przy inwestycjach dofinansowanych z Funduszu Dróg Samorządowych. Jak do tej pory dostajemy 70 procent dofinansowania z funduszy rządowych, maksymalną stawkę, natomiast realizujemy również szereg inwestycji z własnych środków, przy współpracy z gminami, tak zwane nakładki i remonty dróg. Należy zauważyć, że włodarze naszych gmin realizują również szereg inwestycji na drogach gminnych. W temacie inwestycji drogowych dzieje się bardzo dużo – mówił Wicestarosta Michał Zając.

Ostatnio modyfikowany piątek, 22 październik 2021 06:24