Droga w Brzozowicy Dużej uroczyście oddana do użytku

Przecięcie biało-czerwonej wstęgi w Brzozowicy Dużej Przecięcie biało-czerwonej wstęgi w Brzozowicy Dużej fot. Michał Maliszewski

26 października br. odbyło się uroczyste otwarcie zrealizowanej inwestycji pn. ”Przebudowa drogi powiatowej nr 1200L w miejscowości Brzozowica Duża”. Realizacja te drogi była możliwa do wykonania dzięki dofinansowaniu z rządowego programu Fundusz Dróg Samorządowych oraz harmonijnej współpracy pomiędzy Powiatem Radzyńskim, a Gminą Kąkolewnica.

W wydarzeniu wzięli udział: Wicewojewoda Lubelski Robert Gmitruczuk, Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski wraz z Zarządem Powiatu, Przewodniczący Rady Powiatu Robert Mazurek, Wójt Gminy Kąkolewnica Anna Mróz, Przewodniczący Gminy Mariusz Majczyna, Sołtys Brzozowicy Dużej Gabryel Lecyk, a także wójtowie gmin z terenu powiatu radzyńskiego, radni Rady Powiatu i Gminy Kąkolewnica oraz przedstawiciele firmy Strabag, wykonawcy inwestycji.

Głównym elementem wydarzenia było przecięcie biało-czerwonej wstęgi. Następnie Ks. Tomasz Małkiński - Proboszcz parafii Św. Maksymiliana Kolbe w Brzozowicy Dużej dokonał poświęcenia nowo otwartego odcinka drogi.

Przypomnijmy. 8 października br. odbył się odbiór końcowy po przebudowie drogi powiatowej nr 1200L w Brzozowicy Dużej.

Na prawie trzykilometrowym odcinku drogi przebiegającej przez centrum wsi wykonano: nową nawierzchnię bitumiczną o szerokości 5,50 metra poprzez wykonanie wyrównania warstwy wiążącej i ścieralnej. Z prawej strony drogi wykonano przebudowę chodnika oddzielonego od jezdni na odległość około 2 metrów poboczem gruntowym oraz rowem. Na lewej stronie drogi utworzono: pobocze gruntowe, chodnik i zatokę postojową. Przez całą szosę poprowadzona jest instalacja odwadniająca. Zjazdy indywidualne wykonane zostały z kostki brukowej. Dla poprawy bezpieczeństwa przebudowano: skrzyżowanie z drogą powiatową nr 1203L oraz trzy skrzyżowania z drogami gminnymi. Wykonano także przejście dla pieszych, które sygnalizuje kierowców o pieszych stojących się przed pasami.

Całość prac drogowych wykonała firma Strabag Sp. Z O.O. Całkowity koszt wykonania inwestycji to około 4 miliony 772 tysiące złotych. Wykonawca na swoje prace udziela 60 miesięcy okresu gwarancji. Inwestycja dofinansowana jest w 70 procentach z Funduszu Dróg Samorządowych. Pozostałe 30 procent to środki Powiatu Radzyńskiego oraz Gminy Kąkolewnica sfinansowane po połowie. Projekt i nadzór inwestorski realizował Zarząd Dróg Powiatowych.

Wyrażamy ogromną wdzięczność rządowi Pana Premiera Mateusza Morawieckiego za ogromne wsparcie finansowe w tej jakże ważnej dla naszych samorządów inwestycji. Dziękujemy również samorządowi Gminy Kąkolewnica za wsparcie inwestycji w 15% jej wartości.

Nazwa projektu: Przebudowa drogi powiatowej nr 1200L w m. Brzozowica Duża. Kwota dofinansowania: 3.340.028,00 zł. Całkowita wartość inwestycji: 4.771.469,74 zł. Dofinansowano z Funduszu Dróg Samorządowych.

Ostatnio modyfikowany czwartek, 25 listopad 2021 07:39

Zawarcie umów na przebudowę dróg powiatowych w gminie Komarówka Podlaska o łącznej długości ponad 10 kilometrów

Zawarcie umów na przebudowę dróg po…

28 Mar 2024 Wiadomości ze Starostwa