Koło modelarskie w ZSP? Dyrekcja jest na tak!

Starosta Radzyński sterujący modelem łodzi Starosta Radzyński sterujący modelem łodzi fot. Michał Maliszewski
Opublikowane w Powiat wspiera

26 października br. w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim odbyło się spotkanie edukacyjne poświęcone modelarstwu zrealizowane w ramach szkolnego projektu „Pasjonaci z ZSP”.

W wydarzeniu uczestniczyli: Wicewojewoda Lubelski Robert Gmitruczuk, Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski oraz Dyrektor szkoły Grażyna Dzida, którzy dokonali otwarcia projektu. Spotkanie odbyło się z udziałem absolwentów, których pasja i zamiłowanie do modelarstwa rozwinęła się na zajęciach koła modelarskiego prowadzonych właśnie w tej szkole.

- Życzyłabym sobie, aby koło modelarskie zostało aktywowane w naszej szkole, bo jest to wspaniała pasja, która daje wiele radości i możliwości, rozwija zdolności manualne i techniczne – mówiła dyrektor szkoły Grażyna Dzida.

Podczas spotkania mieliśmy okazję podziwiać wystawę modeli samolotów wojskowych, akrobacyjnych, śmigłowców i szybowców, a także pojazdy wodne i lądowe. Elementem kulminacyjnym wydarzenia było zaprezentowanie modeli w użyciu. W hali sportowej zobaczyliśmy pokazy akrobacje samolotów, natomiast w zbiorniku wodnym radzyńskiej pływalni poruszały się modele łódek.

Trzymamy kciuki za realizację projektu reaktywacji koła modelarskiego w ZSP.

Ostatnio modyfikowany czwartek, 28 październik 2021 12:23