Program „Poznaj Polskę” – podsumowanie w ZSR

Spotkanie w ZSR Spotkanie w ZSR Lucyna Panasiuk-Żurawska
Opublikowane w Oświata
Czytaj 118 wyświetlono
Oceń
(0 Głosy)

13 grudnia w murach technikum w Woli Osowińskiej odbyło się uroczyste podsumowanie udziału szkoły w przedsięwzięciu MEiN pn. „Poznaj Polskę”, w ramach którego szkoły mogą uzyskać do 80% dofinansowania całkowitego kosztu wycieczek krajoznawczych. W połowie października uczniowie skorzystali z programu, wyruszając na trzydniową wycieczkę do Krakowa, Wadowic i Zakopanego.

W spotkaniu podsumowującym uczestniczyli: Dyrektor ZSR Beata Żurawska-Polkowska, uczniowie z kl. IV, kl. III (4), kl. I – beneficjenci programu, opiekunki grupy: Elżbieta Facon, Małgorzata Rogulska oraz Lucyna Panasiuk-Żurawska. Gościem specjalnym był Starosta Powiatu Radzyńskiego Szczepan Niebrzegowski.

Po słowie wstępu Dyrektor ZSR przekazała głos kierowniczce wycieczki Elżbiecie Facon, która przedstawiła zebranym sprawozdanie z przebiegu wyjazdu. Następnym punktem programu było wspólne oglądanie przygotowanej przez uczniów prezentacji multimedialnej. Zdjęcia i filmy z wycieczki przywoływały wspomnienia i radosne chwile spędzone we wspólnym gronie. Były też przyczynkiem do dzielenia się swoimi przemyśleniami i spostrzeżeniami. Na spotkaniu nie mogło zabraknąć miłych słów i gestów: Dyrektor ZSR Beata Żurawska-Polkowska wyraziła wdzięczność zebranym za zaangażowanie i wkład w przygotowanie wycieczki. Na ręce włodarza powiatu przekazała dyplom z podziękowaniami za wsparcie przy realizacji projektu MEiN oraz upominek przywieziony z gór przez uczniów z naszej szkoły. To powiat, jako organ prowadzący, pośredniczył między szkołą a Ministerstwem w przekazaniu dotacji, zabezpieczył część wkładu własnego oraz wspierał naszą szkołę na poszczególnych etapach aplikowania o środki.

Spotkanie zakończył poczęstunek przy kawie i herbacie w iście góralskim anturażu. Dekorację sali na spotkanie podsumowujące przygotowała młodzież pod opieką Małgorzaty Rogulskiej i Elżbiety Facon.

Projekt Ministerstwa Edukacji i Nauki pn. „Poznaj Polskę” zakłada wsparcie finansowe organów prowadzących szkoły w realizacji zadań mających na celu uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć nauki.

Logotypy

Lucyna Panasiuk-Żurawska

Najczęściej czytane

Od 1 lutego pomoc prawna zdalnie

Od 1 lutego pomoc prawna zdalnie

26 Sty 2022 Ogłoszenia/Komunikaty

Otwarte konkursy ofert na realizację  w  2022  r. zadań publicznych

Otwarte konkursy ofert na realizacj…

25 Sty 2022 Ogłoszenia/Komunikaty

Zaproszenie do zgłaszania kandydatów do komisji konkursowej

Zaproszenie do zgłaszania kandydató…

25 Sty 2022 Ogłoszenia/Komunikaty

Lubelskie.pl

logo projektu współfinansowanego z programu unii europejskiej
Nowoczesna edukacja zawodowa w ZSP im. Jana Pawła II w Radzyniu