Święto Trzech Króli w Powiecie Radzyńskim

Mieszkańcy przy szopce Mieszkańcy przy szopce fot. Michał Maliszewski
Opublikowane w Powiat wspiera

6 stycznia br. w dniu uroczystości Trzech Króli z powodu sytuacji epidemicznej nie odbył się tradycyjny Orszak, ale po Mszy św. o godz. 9.45 odprawionej w kościele pw. Świętej Trójcy  mieszkańcy spotkali się przy miejskiej szopce bożonarodzeniowej ustawionej na placu Wolności na wspólnym śpiewaniu kolęd, modlitwie i krótkiej refleksji.

- Stojąca w centrum miasta szopka z figurami Świętej Rodziny, pasterzy i królów ma znaczenie świadectwa, że Bóg jest ważny w naszym społeczeństwie, obecny w przestrzeni publicznej; że przeżywamy Święta Bożego Narodzenia, a nie jakieś nieokreślone zimowe, rodzinne święta – wskazał na wstępie ks. kan. Krzysztof Pawelec, proboszcz parafii Świętej Trójcy.

W spotkaniu, obok licznych mieszkańców, wzięli udział przedstawiciele władz Powiatu i miasta Radzyń Podlaski:  wicestarosta Michał Zając, przewodniczący Rady Powiatu Robert Mazurek, członek zarządu Jerzy Bednarczyk, burmistrz Jerzy Rębek, przewodniczący Rady Miasta Adam Adamski oraz prezes PUK Jarosław Ejsmont. Śpiewom kolęd przewodniczył chór parafialny.

Bożonarodzeniowa szopka wraz z rozświetloną choinką stanowią świąteczną dekorację centrum miasta przez okres Bożego Narodzenia. Jest to w tym czasie cel spacerów, często przy szopce na dłużej zatrzymują się rodziny, szczególnie z dziećmi.

Ostatnio modyfikowany poniedziałek, 10 styczeń 2022 11:43

Radzyński Kiermasz Sztuki i Rękodzieła "Kozirynek"
Światowy Dzień Krwiodawcy

14 Cze 2024 Wiadomości